Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Beyaz önlüklerimiz barışı temsil etmektedir'

'Beyaz önlüklerimiz barışı temsil etmektedir'

Diyarbakır'da bir araya gelen sağlıkçılar PKK'nin katlettiği doktor ve eczanesinin önünde katledilen eczacı cinayetini yaptıkları basın açıklaması ile kınadılar.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2015 Çarşamba 20:21
'Beyaz önlüklerimiz barışı temsil etmektedir'

Diyarbakır’da düzenlenen basın açıklamasında bir araya gelen sağlıkçılar, PKK tarafından aracı içerisinde katledilen Dr. Abdullah Biroğlu ile Eczacı Yunus Koca’nın katledilmesi olayını sert bir dille kınadı.

Sağlıkçılar yaşanan saldırıları kınamak amacıyla Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi bahçesinden İl Sağlık Müdürlüğüne kadar yürüyüş yaparak burada basın açıklamasını okudu.

Basın açıklamasını Diyarbakır Pratisyen Hekimlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ciwan Gökalp okudu.

Mesleklerini icra ederken toplumsal sınıf ayrımı yapmadıklarını belirten Gökalp, ülkenin içine çekilmek istendiği savaş ve kaosta sağlık çalışanlarının hedef haline geldiğini söyledi.

Savaş ortamlarında korunması gereken sağlık personellerine yönelik gerçekleştirilen saldırıların aydınlatılması çağrısında bulunan Gökalp, “Beyaz önlüklerimiz barışı temsil etmektedir. Önlüklerimizi kana bulamayın. Beyaz önlüklerimiz kefenimiz olmasın. Bizler yaşatmak için varız. Kurşunun çıktığı namlu kimin olursa olsun bizleri katletmemeli, yaşam hakkımızı elimizden almamalıdır.” dedi. (M. Hüseyin Temel / Emrah Deniz – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com