Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Beyaz Altında ilk hasılat!

Beyaz Altında ilk hasılat!

Şanlıurfa'da toplanan ilk pamuk açık arttırma ile satışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2012 Salı 22:45
Beyaz Altında ilk hasılat!

KOSGEB’deki ilk programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç katıldı.

Pamuğun naylon balyalarda ve çuvallarda ambalajlanmasından kaynaklanan ürün bozulmalarının önüne geçmek için uzun süredir çalışmalar yürüten Vali Güvenç, hasat döneminin tüm pamuk çiftçilerine hayırlı ve bereketli olmasını dileyerek fiyatlarda bir gelişme ve iyileşme olmasını temenni ettiğini belirtti. Vali Güvenç; “hedefimiz dünya piyasalarında mahcup olmayacağımız temizlikte ve kalitede pamuğu üretmek ve piyasaya sürmektir. Bu nimeti, bu hazineyi değerlendirmemiz lazım. Üretimden pazarlamaya her aşamada dünyayı takip ederek kendimizi yenilememiz lazım” dedi.
“Üretimden sonra toplanan ürünleri naylon hara kullanmayarak, iplikçileri rahatsız eden kusurlardan kurtarmalıyız” diyen Vali Güvenç, bu sayede üç beş yıl içerisinde Şanlıurfa’nın pamuğun patronluğuna ortak olacağını dile getirdi. Dünya piyasalarında Şanlıurfa pamuğunun konuşulur hale gelmesi çiftçilerimizin elinde diyen Güvenç, sulamayla birlikte artan üretimin kazancı da arttıracağını kaydetti. Son olarak sektörde bu konuya hassasiyet gösteren tüm kesimlere teşekkür eden Vali Güvenç, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.
Konuşmaların ardından Organize Sanayi Bölgesinde yer alan KOSGEB’e ait tesiste çeşitli çırçır fabrikalarına ait işlenmiş pamukların satışa sunulduğu açık arttırmaya geçildi. Vali Güvenç, Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Akkucak Tekstil’de incelemelerde bulundu. Vali Güvenç’e Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten ve ŞUSİAD Başkanı Fethi Baytekin eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da kuraklık samanı vurdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com