Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat 'Besni üzümü' markalaşma yolunda

'Besni üzümü' markalaşma yolunda

​TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Besni üzümünün patentinin ve tüm haklarının kazandırılması Adıyaman'a kazandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 14:16
'Besni üzümü' markalaşma yolunda

Besni Üzümünün Patent Hakkının alınması ve markalaşması yönünde önemli bir adım attıklarını belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın,  Besni üzümünün hem Adıyaman’ın hem de Besni’nin tanıtılması noktasında büyük katkı sağlayacak olan bir marka değeri olduğunu söyledi.

Adıyaman’ı  her alanda, her anlamda bir dünya markası yapmak için, çaba sarf ettiklerini belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Besni üzümü ilimizin önemli değerlerinden birisi. Bu kapsamda Türk Patent Enstitüsü’nde milletvekili arkadaşlarımız ve Besni Belediye Başkanımız İbrahim Öztürk ile beraber temaslarda bulunduk. Türk Patent Enstitüsü Başkanı ve bürokratlarının yer aldığı toplantıda, bir marka değeri ve özelliği taşıyan ‘Besni üzümü’nün patentinin ve tüm haklarının ilimize ve hemşerilerimize kazandırılması için çok faydalı bir çalışma icra ettik.” dedi.

Besni Belediyesinin, Besni üzümünün patent ve marka hakları için gerekli müracaatı yaptığını hatırlatan Aydın,  “Türk Patent Enstitüsü’nde gerçekleşen görüşmelerde kurum başkanı ve bürokratları tarafından gerekli hassasiyet gösterilerek ‘Besni üzümü’ne patent verilmesi konusu ele alınmıştır. İlgili kurumların hızlı bir şekilde koordine edilerek bir an önce marka ve patent işleminin tamamlanması kararlaştırılmıştır. Besni Üzümü  hem Adıyaman’ın hem de ilçemiz Besni’nin tanıtılması noktasında büyük katkı sağlayacak olan bir marka değerimizdir. Aynı zamanda memleketimizin sahip olduğu ve hemşerilerimize katma değer sağlayan bu güzel ürünün, gelecek nesillerimize tam anlamıyla bir Adıyaman mirası olarak aktarılacak olması hepimize gurur verecektir. Hem ekonomik hem de reklam anlamında bize büyük mutluluk veren bu gelişmenin şimdiden tüm hemşerilerime hayırlara vesile olmasını dilerim.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com