Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Besiciler, hayvan pazarı için valilikte bir araya geldi

Besiciler, hayvan pazarı için valilikte bir araya geldi

Batmanlı Besiciler, yıllardır çözülemeyen Hayvan Pazarı yeri meselesi yüzünden Batman Valisi Azmi Çelik ve Belediye Başkanı Sabri Özdemir ile bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:06
Besiciler, hayvan pazarı için valilikte bir araya geldi

Yıllardır çözülemeyen ‘Hayvan Pazarı Yeri’ meselesi Valilik Konferans Salonunda yapılan toplantıyla tekrar masaya yatırıldı.

Batman Valisi Azmi Çelik ve Belediye Başkanı Sabri Özdemir'in katıldığı toplantıya hayvan besicilerinden çok sayıda temsilci katıldı.

Vali Çelik ve Belediye Başkanı Özdemir, eski hayvan pazarının yerinin, gün geçtikçe büyüyen Batman'ın içinde kaldığını belirterek etrafında çok sayıda yerleşim yeri kurulduğundan ötürü, bulunduğu yerden mutlaka taşınması gerektiğini kaydettiler.

Bürokratik dayatmalar yerine hayvan besicileriyle görüşerek ortak bir noktada buluşulmasının daha verimli olacağına dikkat çekilen toplantıda, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade eden Vali Çelik, “Bu şehir bizim. Bu şehrin geleceğini başkası değil, biz inşa edeceğiz. Yarın çocuklarımız; ‘Bize nasıl bir şehir bıraktınız?’ diye sorduklarında onlara verecek bir cevabımız olmalı. Herkes fedakarlığı göze almalı.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Özdemir ise; “Şehirde yaşamanın bir takım kuralları vardır. İşimizi yaparken başkalarını da rahatsız etmememiz gerekiyor. Şehrimiz için en uygun model ne ise onu yapmalıyız. İnatla hareket edemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Hayvan besicilerinden bir kısmı taşınma fikrini kabul ederken bir kısmı ise ulaşım ve alan darlığı gibi çeşitli gerekçelerle taşınmak istemediklerini belirttiler.

Taşınma konusunda genel olarak ikna olan hayvan besicileri, kendi içlerinden 5 temsilci seçerek, teknik konular ve diğer eksikliklerin giderilmesi konusunda bu heyete yetki verdi.

Vali Çelik, kurulacak olan yeni hayvan pazarının daha sıhhi ve daha verimli bir ticaret alanı olacağına inandığını ifade etti.   (Veysi Rüzgar-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com