Advert
Advert
Advert

Berkin Elvan Soruşturmasının Savcısı rehin alındı

Berkin Elvan Soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz, İstanbul’daki Çağlayan adliyesinde rehin alındı.

Berkin Elvan Soruşturmasının Savcısı rehin alındı
Berkin Elvan Soruşturmasının Savcısı rehin alındıİstanbul Çağlayan Adliyesi’nde, Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz silahlı kişiler tarafında rehin alındı.

Bugün saat 13.36’da gerçekleşen olay Çağlayan Adliyesi 6’ıncı katında meydana geldi. Olay sırasında silah seslerinin duyulduğu, Savcı Mehmet Selim Korkmaz’ın rehin alındığı koridorun ise polisler tarafından kapatıldığı bildirildi.

Çağlayan Adliyesi’ne çok sayıda Özel Harekât Polisinin geldiği bildirilirken, İstanbul Valisi Vasip Şahin de olay yerine geldi.

Savcıyı rehin alanlar, sosyal medya üzerinden mesaj yayımlayarak taleplerinin yerine getirilmemesi halinde savcıyı öldüreceklerini ifade etiler.

Son gelen bilgilere göre, eylemcilerin 3 kişi olduğu ve bunlardan birinin İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olduğu bildirildi. Eylemciler 15.36’ya kadar süre tanıdıklarını, taleplerinin yerine getirilmemesi halinde savcıyı öldüreceklerini yineleyerek, sosyal medya üzerinden mesaj yayımladılar.

Eylemcilerin ellerindeki silahın ise savcı veya avukat olan eylemcilerden birine ait olduğu tahmin ediliyor.

Ayrıca Çağlayan Adliyesine çıkan yollarda kademeli olarak trafiğin sağlandığı bildirilirken, adliye binasının her katına Özel Harekât polislerinin yerleştirildiği, her an bir operasyonun yapılabileceği de gelen bilgiler arasında.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanın toplantı halinde oldukları öğrenilirken, şu an adliyedeki tüm personelin bina dışarısına çıkarılmaya başlandığı bildirildi.

Eylemcilerin görüşme talebinde bulundukları İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın adliyeye gelip 6. kata çıktığı belirtiliyor.

Ayrıntılar gelecek… (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu