Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Beni başkasıyla hayal et'e rekor ceza geldi

'Beni başkasıyla hayal et'e rekor ceza geldi

Kanal D'de yayınlanan "Ben Bilmem Eşim Bilir"de bir kadın yarışmacının söylediği, "Kocacım beni başkasıyla hayal et" sözleri rekor ceza getirdi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2013 Salı 08:32
'Beni başkasıyla hayal et'e rekor ceza geldi

Kanal D'de yayınlanan “Ben Bilmem Eşim Bilir” isimli yarışma programında bir kadının kocasına söylediği, “Beni başkasıyla hayal et” sözleri yüzünden RTÜK yayıncı kuruluşa 502 bin 979 TL para cezası verdi.

Program, yayınlandığı günden bu yana kadının söylediği sözler tartışma konusu olmuştu. Programı incelemeye alan RTÜK'te uzman raporu hazırlandı. Konuyla ilgili rapor hazırlayan uzman, programda geçen diyaloglara atıfta bulundu. Yarışmadaki diyalog şöyle idi: ‘Hande: Bebeğim beni başkasıyla düşün, bak kötü bir şey düşün bana sinirlen. Sunucu: Ya Hande öyle bir gaza getirdin ki adam masayı alıp götürecekti. Hande: Her şeyi düşündüm o geldi aklıma, etkili oldu değil mi güzel oldu? Sunucu: Ona sor. Hande: Etkili oldu mu hayatım? Sunucu: Gıcık oldun mu? Berk: En son dönerken yuh dedim ya, belki duymuşlardır.',
MOTİVASYONUN DA BİR ÖLÇÜSÜ OLMALI Uzman raporunda daha sonra şöyle dendi: "Kamuoyunda bir kişinin ‘beni başkasıyla düşün', şeklindeki ifadesi malumları üzere meşru olmayan bir ilişki biçimi yani aldatma olarak ifade edilmektedir. Yarışmacının kendince yarışan çiftini motive etmek amacıyla bu tür bir girişime başvurduğu gerekçesi bu motivasyon araçlarının veya söylemlerinin bir sınırının veya ölçüsünün olamayacağı anlamına gelmemelidir." 503 BİN TL CEZA VERİLDİ Yayın sırasında "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmünün ihlal edildiğine karar veren Üst Kurul, kanala 502 bin 979 TL ceza verdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com