Advert
Advert
Advert

BELSAN’a Şok! Yol kenarlarından parkomat ücreti alınamaz!

Her geçen gün tartışmalara neden olan parkomat ücreti ile ilgili emsal karar bulunmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi yol ücreti almaya devam ediyor.

BELSAN’a Şok! Yol kenarlarından parkomat ücreti alınamaz!
BELSAN’a Şok! Yol kenarlarından parkomat ücreti alınamaz! admin

 

(Ş.URFA-RHA) – Her geçen gün tartışmalara neden olan parkomat ücreti ile ilgili emsal karar bulunmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi yol ücreti almaya devam ediyor.

Yol kenarında Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu park ücreti usulsüz olduğu hakem heyeti ve Yargıtay’ın kararıyla kesinleşti. Hakem heyeti ve Yargıtay’ın verdiği karara göre anayollar otopark gibi kullanılamaz.

BELSAN’IN PARKOMAT ÜCRET TALEBİ REDDEDİLDİ

Şanlıurfa’da bir vatandaşın biriken parkomat ücretini ödememesi üzerine BELSAN  Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaat etti.Tüketici Hakem Hayeti, BELSAN’nın müracaatını ret etti.

Tüketici Hakem Heyeti kararını 14.08.2017’de verdi. Vatandaşı haklı bulup BELSAN’nın talebini reddeden gerekçeli karara, Danıştay 8.Dairesinin geçmiş yıllarda verdiği “Yoldan otopark ücreti alınmaz” emsal gösterdi.

KARAR PARKOMATIN KANUNSUZ OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKARDI

2015 yılında 63 YV 909 plakalı otomobili Gülten Uzsoy’dan satın alan şahıs savunmasında aracın devir işlemlerinde belediyenin otopark borcu çıkmadığını Tüketici Hakem Heyetine anlattı. BELSAN ise Tüketici Hakem Heyeti’ne 63 YV 909 plakalı otomobilin yaklaşık 1500 lira parkomat borcunun olduğunu ve bunun taraflarına ödenmesini istedi.BELSAN’ın Avukatı Cüneyit Altıparmak takip ettiği Karaköprü Tüketici Hakem Heyeti’ndeki dava vatandaşın lehine sonuçlanması belediyelerin yoldan otopark ücreti almasının kanunsuz olduğunu ortaya çıkardı.

BELSAN p Gülten Uzsoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!