Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belsan’a büyük şok

Belsan’a büyük şok

Şanlıurfa Belediyesi’nin yan kuruluşu BELSAN A.Ş.’ye verdiği çalışma ruhsatı mahkeme tarafından iptal edildi.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2013 Perşembe 13:52
Belsan’a büyük şok

Şanlıurfa belediyesinin şirketi BELSAN a.ş’ye verdiği çalışma ruhsat hakkında esnafın açmış olduğu davada mahkeme toplutaşıma esnafını haklı bularak BELSAN a.ş’ye verilen çalışma ruhsatını iptal etti.

Karaköprü, Çankaya ve Eyyübiye Kooperatifleri Başkanlığı tarafından yapılan ortak yazılı basın açıklamasında;

DAVANIN KONUSU:

Şanlıurfa belediyesinin 10.02 2011 tarihinde yaptığı 50 otobüs işletme hakkının kiralanması ihalesi hakkında esnaf, ihaleye fesat karıştırma davası açmıştı aynı zamanda Şanlıurfa İdare Mahkemesine ihale iptal davası açmıştı.Mahkeme ihaleyi iptal edince bu seferde Belsan a.ş’ye geçici ruhsat verilmişti.

Esnaf  bu seferde Belsan a.ş’ye verilen ruhsat uygulaması için dava açtı.Mahkeme yine esnafı haklı bularak belsan a.ş’nin çalışma ruhsatını iptal etti.

 

MAHKEME:ŞANLIURFA BELEDİYESİ TEKELCİ VE HUKUKA SAYGISIZ

 

Şanlıurfa İdare Mahkemesi 2011/2082 esas ve 2012/1527 karar nosuyla verdiği kararda Şanlıurfa belediyesi encümeninin ,Belsan a.ş’ye verdiği çalışma ruhsatının ‘’tekel’’ oluşturduğu ve mahkeme kararlarını etkisiz hale getirmeye dönük bir işlem olduğundan dolayı iptal kararı verdiğini ifade etmiştir.

 

ESNAF TEKRARDAN MAHKEMEYE GİDİYOR:

 

Mahkemenin iptal kararından sonra encümenin aldığı kararın mahkeme kararlarını uygulamamak için alınmış bir karar olduğunun, mahkemenin kararıyla ortaya çıkmasından sonra kararı alan encümen başkanı Emin İZOL ve üyeler A.Ferhat TÜRKMEN,MehmetBİÇEN,Hamdi KAYSI,Mehmet KÜÇÜK,Emin ÖZYAVUZ,Emin İFŞA hakkında mahkeme kararlarını uygulamamak ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı 1 ila 3 yıl arasında cezalandırılmaları için dava açıyor" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com