Advert
Advert
Advert

BELSAN vurgun sonrası 10 kişinin işine son verdi

BELSAN A.Ş’de satın alma biriminde çalışan M.K isimli şahıs 800 bin TL’yi zimmetine geçirip ortadan kaybolması sonrası BELSAN'da sular durulmuyor. BELSAN'da şimdi de 10 kişinin işine son verdiği belirtildi..

BELSAN vurgun sonrası 10 kişinin işine son verdi
BELSAN vurgun sonrası 10 kişinin işine son verdi admin

Geçtiğimiz gün Ruha Haber Ajansı’nın dile getirdiği BELSAN A.Ş’deki büyük vurgundan sonra yönetim açıklama yaparak vurgunu doğrulamıştı.

BELSAN A.Ş’de satın alma biriminde çalışan M.K isimli şahıs 800 bin TL’yi zimmetine geçirip ortadan kaybolmuştu. Ruha Haber Ajansı’nın dile getirdiği vurgundan sonra kent çalkalanmaya başlamıştı. BELSAN A.Ş gerekli denetimli yapıp vurgunun önüne geçmek yerine kendisine günah keçisi aramaya başladı.

HEM SUÇLU HEM DE GÜÇLÜ…

Gerekli denetimleri yapmayan BELSAN belki de gerekli önlemleri alsaydı devletin ve milletin parası olan 800 bin TL çalınmayacaktı. Ancak BELSAN vurgundan sonra olayla ilgisi olmadığı halde birimde çalışan 10 tane masum insanın içine son verdi. BELSAN’ın yaptığı bu hareket tepki çekerken, yapılan haksızlık “hem suçlu hem de güçlü” sözünü de akıllara getirdi.

URMAK: BU İŞLEMLER GEÇEN Kİ OLAYLA ALAKALI DEĞİL

BELSAN A.Ş Genel Müdürü Nusret Urmak, işten çıkarılan 10 kişinin vurgun olayı ile ilgili olmadığını beyan etti. Urmak, “Bu konu ile ilgili şeyler değil, bizim rutin işlerimiz, bu konuyla alakalı değil. Mesela kimisi ayrılmak istediğini söylüyordu. Bu konuda herhangi bir açıklanacak konu yok. Bu işlemler geçen ki olayla alakalı değil. Tamamen performansa dayalı, önceki ay çıkanda oldu, geçen hafta çıkanda oldu. Öyle bir durum değil olsa ben söylerdim” dedi.

İşte BELSAN A.Ş’de işten çıkarılan ve tabiri caizse günah keçisi ilan edilen işçilerin isimleri:

Atölye şefi İ.H.A, M. B, A.H.B., C.A. Satın Alma Sorumlusu M.S., Yıkama Sorumlusu M.N, Satın Alma Personeli C.S., Teknik personel İ. K.

BELEDİYE BAŞINA İŞ AÇABİLİR!

BELSAN A.Ş tarafından iş sözleşmeleri tek taraflı fesh edilen işçiler Büyükşehir Belediyesi’nin başına iş açabilir. Öyle ki her ne kadar BELSAN A.Ş iş çıkışları performans olarak gösterilse de işçilerin mahkemeye gitmesi ve mahkemenin de işçileri haklı bulması durumunda Büyükşehir Belediyesi yüklü bir tazminat ile karşı karşıya kalacak.

belsan urfa belsan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat     2017-09-13 Besanda vurgun şebekesi var araştirin bakin
Murat     2017-09-13 Besanda vurgun şebekesi var araştirin bakin
Murat     2017-09-13 Besanda şebeke vurgunu var araştirin bakin
Gariban     2017-09-07 Garibanlara bayramı zehir ettiniz kim bu vebali yapıyorsa Allah onlara da zehir etsin insaALLAH Yazık günahtır Allah tan korkmazlar günah keçisi arayacaginiza adam gibi istifa edin
Operasyon     2017-08-30 Müdürcük Nusret, dinsiz yaveri ve Nihat Çiftçi akparti ve Urfa'ya bilinçli zarar vermektedirler acilen bu iki kurumun başına kayyum atanmalıdır
Erol     2017-08-30 Urfa belediyesi,balık baştan kokar derler ama inşallah öyle değildir
baba     2017-08-29 ALLAH BÜYÜK
Araştırılmalı     2017-08-29 Sayın yetkililer son 8 ay içinde işe girenleri bir araştırın bakın kimler ile alınmış......?
Adı genel müdürrrrrr     2017-08-29 Adam parayı vurdu gitti sen nerdeydin acaba nihat çiftçinin arkasında gezmekten işine karına bakamadın nihat seni kurtarır acele etme beklede gör elmi yaman begmi yaman
Showman     2017-08-29 Evet bu bir nusssrettttt show utanmadan birde diyor yönetim kurulunun kararı yönetim kurulu bizim cv nerden bilecek geç onları yemezler Nusret
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı