Advert
Advert
Advert

BELSAN ile ilgili şok iddia!

Şanlıurfa Karaköprü ilçesinde 17.01.2013 tarihinde meydana gelen kazada eğitimci Abdulhakim NAS ölmüş ve eğitimci Mehmet Akcan ağır yaralanmıştı. Otomobile çarpan araç 63 H 0073 plakalı Urfa kartlı Şanlıurfa belediyesine ait otobüs olduğu iddia edilmişti.

BELSAN ile ilgili şok iddia!
BELSAN ile ilgili şok iddia!


“EMNİYET TRAFİK BİRİMLERİNİ GÜZERGÂH KONTROLU YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”
Şanlıurfa Özel Halk otobüsleri kooperatif başkanları 73 plakalı bu aracın kendi güzergâhında değil de başka bir hatta toplu taşıma işi yaparak suç işlediğini iddia ettiler. Kooperatif başkanları: “Bu otobüsün çalıştığı hat VİLAYET-ÇANKAYA sabit hattıdır. Belediye bu güzergâhta çalışması gereken aracı Karaköprü de çalıştırarak suç işlemektedir. Bünyesinde kiralık çalışan araçların tamamı bu güzergâh ihlalini yapıyor.  Emniyet müdürlüğü trafik birimlerimizi bu hat ihlalleri hususunda denetim yapmaya davet ediyoruz” dediler.
BELSAN EKSİK TRAFİK SİGORTASI YAPMIŞ
H 0073 plakalı bu aracın sigortası da eksik yapıldığı, Toplu taşıma trafik sigortası yerine sadece otobüs sigortası yapıldığını söyleyen Kooperatif Başkanları; “ Normal sigorta 500 TL iken toplu taşıma hat sigortalı otobüs bedeli 1500 TL olmaktadır. Yaptığımız araştırmada bünyesinde kiralık çalışan 150 otobüsünde trafik sigortaları bu şekilde yapıldığı ortaya çıkmıştır. Toplutaşıma sigortası yapıldığında mağdurlara ödenecek tazminat miktarı da normal otobüs sigortasına göre çok daha fazla bir yekûn tutmaktadır. Belsan sırf 1.000 tl daha fazla ödememek için toplu taşıma sigortası değil de normal otobüs sigortası yapmıştır” dediler.
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı