Advert
Advert
Advert

"Belirli aralıklarla sağlık kontrollerinizi yaptırın"

"3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası" nedeniyle Elazığ Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş açıklamalarda bulundu.

 “Halk Sağlığı Haftası” nedeniyle Elazığ Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş yaptığı açıklamada, vatandaşların belirli aralıklarla aile hekimlerine başvurup sağlık kontrollerini yapmaları çağrısında bulundu.

Açıklamasında amaçlarının insanlara hak ettikleri sağlık hizmetlerini daha iyi sunabilmek olduğunu ifade eden Akkuş, “Halkımızdan ise özellikle sağlıklı beslenmelerini, fiziksel aktiviteye önem vermelerini, alkol, sigara, uyuşturucu gibi hem zihin hem de beden sağlığını olumsuz etkileyen kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını, belirli aralıklarla mutlaka aile hekimlerine başvurup sağlık kontrollerini yapmalarını ve hekimlerinin sunmuş olduğu tavsiyeleri uygulamalarını istiyoruz. Hastalıkları önlemek tedaviden her zaman daha kolay ve daha az maliyetlidir. Önleyici ve koruyucu sağlık hizmetlerinden faydalanmak sağlığımızı korumanın yanında ülkemiz bütçesine de katkı sağlar. Bizlere bu hizmetlerin yerine getirilmesinde yardımcı olan halkımıza ve halk sağlığı çalışanlarına teşekkür ediyor, halk sağlığı haftalarını kutluyorum.” dedi. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu