Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belediyeye ait öğrenci servislerinde zam yapılmayacak

Belediyeye ait öğrenci servislerinde zam yapılmayacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi 2015–2016 eğitim öğretim yılında öğrenci taşıma servislerinde ücretlerin geçen seneki tarife ile yapılmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 21:10
Belediyeye ait öğrenci servislerinde zam yapılmayacak

UKOME’nin genel kurul toplantısında yapılan değerlendirme sonucunda gelecek nesillere daha iyi birey yetiştirmek için çocuklarını zor şartlarda okula gönderen ailelerin ödeme dengesinin göz önünde bulundurulduğu ifade edilerek, 2015–2016 eğitim öğretim yılında öğrenci taşıma servislerinde ücretlerin geçen seneki tarife ile seyahat etmelerine karar verildiği açıklandı.

Ayrıca toplantıda alınan bir kararla bu uygulamanın tüm vakıf, dernek, özel ve devlet okullarında belirtilen fiyatlarla taşıma yapılması, aksi durumda başka fiyat talep edenlerin ALO 153 ve Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığı’na bildirmeleri istendi.

Bu sene öğrenci servis ücretlerinin fiyatlarının ise ilköğretim okullarında şehir merkezine 0–5 km arası 100 TL, hostesli 130 TL, 5–15 km arası 110 TL, hostesli 140 TL, 15 km ve üzeri yerlere 120 TL hostesli 150 TL olarak karar alındı.

Lise öğrencilerinde ise, şehir merkezi 0–5 km arası 100 TL. 5–15 km arası 110 TL. 15 km ve üzeri yerler 120 TL olarak belirlendi.

UKOME, ilçelerdeki öğrenci servislerinin fiyatlarını ise şu şekilde açıkladı:

İlköğretim ve lise öğrencilerinde Nizip ve İslâhiye ilçe merkezlerinde 70 TL Nurdağı, Karkamış ve Yavuzeli’nde 50 TL olacak.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com