Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belediye'nin sözü fos çıktı

Belediye'nin sözü fos çıktı

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci," okullar hayat olsun projesi kapsamında belediye ile işbirliği içerisinde birçok okulumuzun çevre düzenini birlikte hal edeceğiz diyerek bir antlaşma yaptık. Yaptığımız antlaşma sonucu belediye'nin hiçbir sözünü tutmadığını okulların çevre düzenini yapmadığını görüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2013 Perşembe 14:39
Belediye'nin sözü fos çıktı

Belediyenin sürekli söz verdiğini belirten İlci, Şanlıurfa'daki tüm okulların çevre düzenlemelerini yapacağız diye bir antlaşma yaptıklarını söyledi. "Bu antlaşma karşılığında belediye istediği zaman istediği okulumuzda toplantı ve konferans verebilir" şeklinde konuştu.
İlci, "Belediye ile sürekli görüş içerisindeyiz. "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında okullarımızı belediyelere açıyoruz. Belediyelerin, okul bahçelerini düzenlemek şartıyla yol, su, elektrik anlamında bunları yaptıktan sonra bizde okullarımızı bölgedeki vatandaşa açıyoruz. Belediye bir konferans ve toplantı vermek istediğinde bizim okullarımızı kullanabiliyor. "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında belediye ile işbirliği içerisinde birçok okulumuzun çevre düzenini birlikte hal etmeye çalışıyoruz. Belediye ile sürekli iletişim halindeyiz. Belediye yapacağız diye söz veriyor. Ama çevre düzenlemesi yapılmayan okulları gördükçe belediye'nin ne kadar sözünde durduğunu görüyoruz" dedi.

1000 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALINDI
Yaklaşık olarak 1000 ücretli öğretmen aldıklarını söyleyen İlci, ilimize malumunuz oldu üzere 3 bin 400 öğretmen ataması yapıldı. Bu öğretmenlerin gelip göreve başlaması hala devam ediyor. Atanan 3 bin 400 öğretmen görevine başladıktan sonra boş kontenjanlara ücretli öğretmen görevlendirmesi yapabiliriz. Boş olacak bir yer olacak ki yerine ücretli öğretmen alabileyim. Asaletten atanan öğretmenler göreve başladıktan sonra boş kalan yerlere ücretli öğretmen görevlendirmesi yapabileceklerini belirtti.

Bu yıl çok bir sistem getirdiklerini belirten İlci, tamamen farklı bir sistem uygulayarak internet üzeri atama yaptık. Herkesi kendi alanı üzerine görevlendirdik. Farklı branş ve alanlardakileri sınıfa göndermedik. İlimiz de kırsal kesim de 6-7 sınıfa gelmiş bir öğrenci okuma yazma bilmediği bir dönemde alan dışından giren öğretmenlerin işi bilmemesinden kaynaklanan bir sonuçtur. Bu sonucun önüne geçebilmek için herkesi kendi alanından atamasını yaptık. Sınıfa sınıf öğretmenliğini, Türkçeye Türkçe öğretmenliğini yani her alanın alanından mezun olmuş arkadaşları atadık. Bu şekilde bir sistem oluşturduk. Bu ders ücreti karşılığı girecek öğretmen arkadaşlarımıza nerede çalışmak istedikleri konusunda tercih şansı verdiklerini söyledi.

TORPİL OLAYI ORTADAN KALDIRILDI
İlci, geçmiş dönemlerde bir takım ilişkilerle birilerinin tanıdığı, birilerinin akrabası, iki yıllık meslek yüksek okulu mezunlarına dahi ne yapılıyordu? motorcu, mobilyacıya bir sınıfı teslim ediyordu. Bunlar kabul edilecek gibi değil, biz bunların önüne geçmek için  yeni bir sistem getirerek internet üzeri atama gerçekleştirdik. Sınıfı tanımayan, Sınıfı bilmeyen pedagojik formasyona sahip olmayan öğretmenler bu işin üstesinden gelemiyordu. Bunun eğitimini almış öğretmenler ise nerede olursa olsunlar bu işi hakkıyla yapacaklardır. Ücretli öğretmen atamasını internet üzeri yaparak torpil işini de ortadan kaldırdık" dedi.

İlci, "İl merkezinde yaklaşık 1000 yakın ihtiyaç tespit ettik. Ataması olan yerinden memnun olmayıp gitmeyen yerlere tekrar atama yapacağız" dedi.

HADEMELER KASIM AYINDA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK
İlci, İşkur her yıl ekim ayında hademelerin çalışmalarını başlatıyordu. Bu yıl işkur'da toplum yararına çalışacak personeller konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının talimatı ile Kasım ayında başlatılacakları konusunda bize bir bilgi geldi. Bizim temennimizde bu arkadaşların biran önce başlatılmalarıdır. Okullarımızda yardımcı hizmetli olarak çalışacak olan arkadaşlarımızın görevleri erken başlasaydı bizde memnun olurduk. Hademesi olmayan okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimiz yaşadığı çevreyi temiz tutması gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com