Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Belediyenin Kursiyerleri Sınavdan Geçti

Belediyenin Kursiyerleri Sınavdan Geçti

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2011 Cuma 13:17
Belediyenin Kursiyerleri Sınavdan Geçti

Şanlıurfa Belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezi’nde 2. Kademe Okuma yazma kursuna giden 16 bayan sertifika almak için sınava girdi.

     Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından sınavları gerçekleşen bayanlardan 11’i sınavı başarı ile geçti. Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu ve Müdür Yardımcısı Celal Elmas’ın gözetmenlik yaptığı sınav 1 saat sürdü. Türkçe, Fen, Matematik, Sosyal derslerinden toplam 20 sorunun sorulduğu sınavda ilkokul diploması özeliğine sahip sertifikaları, kursiyerlere önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan törenle verilecek.

     Sınavla ilgili bilgi veren Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu, ”Bu bayanlarımız zamanında okula gidememiş ya da okulunu aksatmış olanlardan oluşuyor. Şanlıurfa belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezinde okuma yazmayı öğrendiler. Birinci kademeyi de başarı ile tamamlayarak ikinci kademe kurslarına devam ettiler. Şimdi bu sınavda ikinci kademeyi başarıyla bitirenler ilköğretim diploması almış hükmüne geçecekler. Buradan alacakları sertifika ile ehliyet almak için bile müracaat edebilirler”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com