Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Belediyenin bu ihalesi çok konuşulacak

Belediyenin bu ihalesi çok konuşulacak

Şanlıurfa belediyesinin bu ihalesi, Özel halk otobüsçüleri tarafında şaibe olduğu iddiası ile gündeme geldi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2012 Cumartesi 02:54
Belediyenin bu ihalesi çok konuşulacak

İşte Özel Halk Otobüsçülerin o açıklaması; "Şanlıurfa belediyesi (12.10.2012 saat 10.00 da belediye binasında) muammen bedeli 25 milyon tl’lik toplutaşıma ihalesi yapıyor.

Belediye 55 adet 9 metrelik otobüs ve idare malı 20 aracın çalıştırılma işini 2012 yılı için ihaleye çıkarmış ve 18 milyon tl’lik teklifle ÖZDİCLE A.Ş tek başına girdiği ihaleyi almıştı.Süresi dolan bu ihale için bu seferde 2013 yılı için ihaleye çıkılıyor.Belediye ihaleyi 3 yıl veya 5 yıl gibi yatırım yapılacak avantajlı bir ihale yerine senelik olarak ihaleye çıkararak bu işe girecek ulusal bazdaki şirketlerin önünü keserek rekabet şartlarının oluşmasını önlemektedir.Bu ihale içinde en avantajlı şirket yine özdicle a.ş görünüyor çünkü halihazırda sistemde aracı çalışan şirkette özdicle a.ş'dir.

Bu ihalenin 2012 yılı için 67 otobüsün bir yıllık gideri için belediye 18 milyon tl’yi  ihaleyi kazanan özdicle a.ş’ye vermiştir.Bunun karşılığında ise bu araçların kazandığı toplutaşıma gelirini aldı.Bu konuda 29.05.2012 tarihinde ak partili meclis üyelerinin sorusuna cevap veren Şanlıurfa belediyesi aylık 750 bin tl zarar ettiğini itiraf etmiştir.Bu araçlar için 2012 yılında Şanlıurfa belediyesinin zararı 10 milyon tl olarak gerçekleşmiştir" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com