Advert
Advert
Advert

Belediyeden zorunlu konser

Belediyeden zorunlu konser
Belediyeden zorunlu konser

Şanlıurfa sıra geceli kültürleriyle tanınırken Urfa Belediyesi TRT Sanatçısı Ayşe Taş’ı “Türk Sanat Müziği Konserini” vermek için Urfa’ya getirtti.

 

Şanlıurfa belediyesi tarafından düzenlenen Urfa City AVM Konferans Salonundaki konserine gelenlerin çoğunluğunu Şanlıurfa Belediyesi çalışanları ve aileleri olduğu gözlendi.

Bir belediye çalışanı; “Belediyenin programına geldik. Bize gelmemizi söylediler. Bizde geldik. Aslında türk halk müziğini severim” dedi.

Urfa City AVM Konferans Salonundaki konserine Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, Şanlıurfa il Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız’ın yanı sıra yaklaşık 500 Şanlıurfalı katıldı.

Sanatçı Ayşe Taş, Türk Sanat Müziği Konserinde zaman zaman sahneden inip seyircilerin arasında dolaşarak şarkılarını kendisini dinleyemeye gelenlerle birlikte seslendirdi. Ayşe Taş’ın konseri yaklaşık 2 saat sürdü.

Ayşe Taş, 10 yıl aradan sonra ilk kez Şanlıurfa’da tekrar bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Şanlıurfa’nın 10 yıl öncesine göre çok güzelleştiğini söyleyen Sanatçı Ayşa Taş “Şanlıurfa 10 sene öncesine nazaran çok güzelleşmiş. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bu yörenin müziğini gerçekten çok seviyorum. Bu organizasyona katılmama vesile olan Abdurrahman Paydaş ve Şanlıurfa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Konserin sonunda Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Şanlıurfa yöresine özgü kahve fincan ve mırra takımı hediye ederken saz ekibine de Şanlıurfa’nın tanıtım CD’lerini verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik