Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Belediyeden zorunlu konser

Belediyeden zorunlu konser

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2011 Cumartesi 14:01
Belediyeden zorunlu konser

Şanlıurfa sıra geceli kültürleriyle tanınırken Urfa Belediyesi TRT Sanatçısı Ayşe Taş’ı “Türk Sanat Müziği Konserini” vermek için Urfa’ya getirtti.

 

Şanlıurfa belediyesi tarafından düzenlenen Urfa City AVM Konferans Salonundaki konserine gelenlerin çoğunluğunu Şanlıurfa Belediyesi çalışanları ve aileleri olduğu gözlendi.

Bir belediye çalışanı; “Belediyenin programına geldik. Bize gelmemizi söylediler. Bizde geldik. Aslında türk halk müziğini severim” dedi.

Urfa City AVM Konferans Salonundaki konserine Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, Şanlıurfa il Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız’ın yanı sıra yaklaşık 500 Şanlıurfalı katıldı.

Sanatçı Ayşe Taş, Türk Sanat Müziği Konserinde zaman zaman sahneden inip seyircilerin arasında dolaşarak şarkılarını kendisini dinleyemeye gelenlerle birlikte seslendirdi. Ayşe Taş’ın konseri yaklaşık 2 saat sürdü.

Ayşe Taş, 10 yıl aradan sonra ilk kez Şanlıurfa’da tekrar bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Şanlıurfa’nın 10 yıl öncesine göre çok güzelleştiğini söyleyen Sanatçı Ayşa Taş “Şanlıurfa 10 sene öncesine nazaran çok güzelleşmiş. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bu yörenin müziğini gerçekten çok seviyorum. Bu organizasyona katılmama vesile olan Abdurrahman Paydaş ve Şanlıurfa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Konserin sonunda Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Şanlıurfa yöresine özgü kahve fincan ve mırra takımı hediye ederken saz ekibine de Şanlıurfa’nın tanıtım CD’lerini verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com