Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Belediyeden TOKİ açıklaması

Belediyeden TOKİ açıklaması

Bingöl Belediyesi, basında çıkan "Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki" haberi üzerine, Basın ve Yayın Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 612 konut ile ilgili gerekli işlemlerin yerine getirildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 10:08
Belediyeden TOKİ açıklaması

Bingöl Belediyesi, basında çıkan “Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki”  haberi üzerine,  Basın ve Yayın Koordinatörlüğü  tarafından yapılan yazılı açıklama,  yapılara 612 konut ile ilgili gerekli işlemlerin yerine getirildiğini açıkladı.


11 Eylül 2014 tarihinde İlke Haber Ajansı’nda (İLKHA) yer alan “Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki” haberi üzerine, Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü, tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihale edilen ve Dibay İnşaat  ile  Yeni Fidan İnşaat  iş ortaklığı taahhüdünde yapımı devam eden İçmeler Mahallesi 612 konut ile ilgili olarak, daha önce İl Özel İdaresi tarafından 02.10.2012 tarihinde 25 adet bina inşaat ruhsatları düzenlenen konutlar, 10.05.2013 tarih ve 22.7045 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak belediye mücavir alan sınırı içerisinde kalmıştır. Belediyemize mücavir alan sınırında kalan konutlar için Dibay İnş.  ve Yeni Fidan İnş. iş Ortaklığı 13.08.2014 tarih ve 2652 sayılı yazıları ile müracaat edilerek yapı kullanım izin belgesi için müracaat edilmiştir. Belediyemiz tarafından 612 adet konuta ait Yapı Kullanma İzin Belgeleri 04.09.2014 tarihinde onaylanarak 10.09.2014 tarihinde Kadastro Müdürlüğü’ne cins değişikliği için resmi yazı yazılmıştır. Kamuoyunu doğru bilgilendirir, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.  (Nihat Kanat-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com