Advert
Advert
Advert

Belediyeden TOKİ açıklaması

Bingöl Belediyesi, basında çıkan "Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki" haberi üzerine, Basın ve Yayın Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 612 konut ile ilgili gerekli işlemlerin yerine getirildiğini açıkladı.

Belediyeden TOKİ açıklaması
Belediyeden TOKİ açıklaması

Bingöl Belediyesi, basında çıkan “Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki”  haberi üzerine,  Basın ve Yayın Koordinatörlüğü  tarafından yapılan yazılı açıklama,  yapılara 612 konut ile ilgili gerekli işlemlerin yerine getirildiğini açıkladı.


11 Eylül 2014 tarihinde İlke Haber Ajansı’nda (İLKHA) yer alan “Biten TOKİ konutlarının teslim edilmemesine tepki” haberi üzerine, Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü, tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihale edilen ve Dibay İnşaat  ile  Yeni Fidan İnşaat  iş ortaklığı taahhüdünde yapımı devam eden İçmeler Mahallesi 612 konut ile ilgili olarak, daha önce İl Özel İdaresi tarafından 02.10.2012 tarihinde 25 adet bina inşaat ruhsatları düzenlenen konutlar, 10.05.2013 tarih ve 22.7045 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak belediye mücavir alan sınırı içerisinde kalmıştır. Belediyemize mücavir alan sınırında kalan konutlar için Dibay İnş.  ve Yeni Fidan İnş. iş Ortaklığı 13.08.2014 tarih ve 2652 sayılı yazıları ile müracaat edilerek yapı kullanım izin belgesi için müracaat edilmiştir. Belediyemiz tarafından 612 adet konuta ait Yapı Kullanma İzin Belgeleri 04.09.2014 tarihinde onaylanarak 10.09.2014 tarihinde Kadastro Müdürlüğü’ne cins değişikliği için resmi yazı yazılmıştır. Kamuoyunu doğru bilgilendirir, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.  (Nihat Kanat-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle