Advert
Advert
Advert

Belediye'den mahyaya soruşturma

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığından Dergah Camiinde asılan elektronik Mahya ile ilgili soruşturma açıldığını belirtirken kasıtlı haberlere dikkat çekildi.

Belediye'den mahyaya soruşturma
Belediye'den mahyaya soruşturma

Ramazan ayı ile beraber Büyükşehir Belediye tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde Dergah Camiine asılan Elektronik 'Oruç Tut sıhhat bul, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç' isimli mahya tepkiye neden oldu.

 

Mahyayı asan yetkililer hakkında soruşturma açılırken, haberlerin ise kasıtlı olduğu belirten bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız tarafından Ramazan Ayı’nın kent genelinde daha etkin yaşanması için bir takım çalışmalar yapılmış, şehrin muhtelif yerlerinde bilgisayar yazılımı ile vatandaşlarımızın Ramazan Ayı kutlanmıştır.

Bu kapsamda üst geçitler için kullanılan bilgisayar yazılımında, “Oruç Tut, Sıhhat Bul” hadisi “Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan” ve devamında “Hayırlı Ramazanlar” kutlama mesajı son olarak “Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç”in unvanı yazılmıştır.

Üst geçitler ve muhtelif yerlere asmak için hazırlanan; hazır matbu bilgisayar yazılımının sehven mahyada da kullanıldığının anlaşılması üzerine gerekli çalışma yapılıp “Oruç Tut, Sıhhat Bul, Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” olarak düzeltmeye gidilmiş, sorumlular hakkında da inceleme başlatılmıştır.

Öte yandan Hadis ve vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajını görmeyerek, kamuoyunu bilinçli bir şekilde yanıltmak için sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç’in ismi mahyada varmış gibi haberlerin de yapılması da ayrıca manidardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kani karaca     2014-07-02 millet uzaya çıkıyor biz nelerle uğraşıyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik