Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Belediye'den mahyaya soruşturma

Belediye'den mahyaya soruşturma

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığından Dergah Camiinde asılan elektronik Mahya ile ilgili soruşturma açıldığını belirtirken kasıtlı haberlere dikkat çekildi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2014 Salı 21:20
Belediye'den mahyaya soruşturma

Ramazan ayı ile beraber Büyükşehir Belediye tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde Dergah Camiine asılan Elektronik 'Oruç Tut sıhhat bul, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç' isimli mahya tepkiye neden oldu.

 

Mahyayı asan yetkililer hakkında soruşturma açılırken, haberlerin ise kasıtlı olduğu belirten bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız tarafından Ramazan Ayı’nın kent genelinde daha etkin yaşanması için bir takım çalışmalar yapılmış, şehrin muhtelif yerlerinde bilgisayar yazılımı ile vatandaşlarımızın Ramazan Ayı kutlanmıştır.

Bu kapsamda üst geçitler için kullanılan bilgisayar yazılımında, “Oruç Tut, Sıhhat Bul” hadisi “Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan” ve devamında “Hayırlı Ramazanlar” kutlama mesajı son olarak “Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç”in unvanı yazılmıştır.

Üst geçitler ve muhtelif yerlere asmak için hazırlanan; hazır matbu bilgisayar yazılımının sehven mahyada da kullanıldığının anlaşılması üzerine gerekli çalışma yapılıp “Oruç Tut, Sıhhat Bul, Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” olarak düzeltmeye gidilmiş, sorumlular hakkında da inceleme başlatılmıştır.

Öte yandan Hadis ve vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajını görmeyerek, kamuoyunu bilinçli bir şekilde yanıltmak için sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç’in ismi mahyada varmış gibi haberlerin de yapılması da ayrıca manidardır.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com