Advert
Advert
Advert

Belediye yine ev yıktı; 2 gözaltı var

Şehitlik Mahallesinde kat fazlası çıkan bir binanın yıkımda gergin anlar yaşandı. Gergin geçen yıkımda ev sahibi ve bir yakını gözaltına alındı.

Belediye yine ev yıktı; 2 gözaltı var
Belediye yine ev yıktı; 2 gözaltı var
Şanlıurfa Belediyesi Kaçak Yıkım Ekibi tarafından Şehitlik Mahallesinde kat fazlası çıkan bir binanın yıkımda gergin anlar yaşandı. Şanlıurfa’da tek katlı evleri satın alarak yap sat sistemiyle bina yapan bir kişiye önce uyarı yazısı gönderdi. Uyarıyı dikkate alamayan M.Ç’nin yaptırdığı kat fazlasını yıkmak için daha sonra operasyon gerçekleştirdi.

 

YIKIMI ENGELLEMEK İÇİN ÜÇ KOPRESÖRÜN HORTUMLARINI KESTİLER

 Binasına iki kat fazla yapan M.Ç’nin evine polis ve zabıta ile giden yıkım ekibi kapının küpe kilidiyle kapattığı görüldü. Oksijenli tüple küpe kilidi kesilen binaya çıkan yıkım ekibi yıkıma başladı. Ekiplerin yıkıma başlamasıyla bina sahibi M.Ç ve iki kardeşi polis ve zabıtaya direndi. Şanlıurfa Belediyesine ait üç beton delici kompresörün hortumlarını kesen bina sahibi ve yakınları yıkıma engel olmaya çalıştı.

 

YAP SATÇILAR MAHKEME KARARIYLA YIKIMI DURDURMAYA ÇALIŞIYOR

Yıkımı kazmalarla sürdürmek isteyen belediye ekiplerine fiziksel tepki gösteren bina sahibi ve yakınları ekiplerden yıkım kararını göstermesini istedi. Uzun süre polisle tartışan yıkımı gerçekleştirilecek binanın sahibi ve yakınları bir bir gözaltına alındı. Gözaltına alınırken polise direnen şahıslar “Bırakın beni savcılıktan yıkım durma kararımı alıp geleceğim. Sonra yıkarsınız ” şekilde tepki gösterdi.

 

BELEDİYE DAVACI OLDU

Şahısların gözaltına alınmasının ardından Belediye Yıkım Ekipleri, üç beton delici kompresörün hortumlarını onarak yıkıma kaldığı yerden devam etti. Belediye, gözaltına alınan şahıslardan personele hakaretten ve kamu malına zarar verdikleri için Şehitlik Polis Karakoluna giderek davacı oldu. Mustafa Ç ve Mehmet Ç. Göz altına alındılar
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..