Advert
Advert
Advert

Belediye sel mağduru vatandaşlardan özür diledi

Bingöl'de hafta sonu etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel baskınında, bazı vatandaşların zarara uğradığı bilgisini alan Bingöl Belediyesi, altyapı ve üstyapıdan kaynaklanan hatalarını kabul ederek vatandaşlardan özür diledi.

Belediye sel mağduru vatandaşlardan özür diledi
Belediye sel mağduru vatandaşlardan özür diledi

Meteoroloji’den elde edilen bilgilere göre hafta sonu Bingöl’e metrekareye 56 kilogram yağış düştü. Sağanak yağış sonucu meydana gelen sel baskınında bazı vatandaşların zarara uğradığı bilgisini alan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediye ekiplerini harekete geçirdi.

Belediye ekipleri sağanak yağıştan zarar gören yerlere 2 vidanjör, 1 kepçe ile üstyapı firmasına ait 1 kepçe, 13 personel ve 4 teknik elemanla Belediye Başkanı Yücel Barakazi nezaretinde 70 yere müdahalede bulunuldu.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü,
“Söz konusu müdahaleler aşırı sağanak yağıştan kaynaklandığı gibi, belediye tarafından yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarından da kaynaklı iki hata tespit edildi. Söz konusu 2 hatadan dolayı oluşan mağduriyet nedeniyle vatandaşlarımızdan özür dileriz. Tespit edilen bu hatalar teknik açıdan en kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır. Ayrıca muhtelif yerlerde su birikintisi ve göllenmelerin oluştuğu görülmüştür. En kısa sürede bu eksiklikler  de teknik açıdan çözüme kavuşturulacaktır. Sağanak, sel, afet durumlarında kurumsal olarak vatandaşlarımızdan beklentimiz, acil sorunlar için müdahale talebinde bulunması, belediye ekiplerin hızlı ve yerinde çalışma kabiliyetini arttıracaktır.” ifadelerine yer verdi. (Nihat Kanat-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu