Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Belediye Otobüslerine Tek Kart

Belediye Otobüslerine Tek Kart

urt genelindeki bütün belediye otobüslerinde tek kart geçerli olacak. Çipli karttan belediyenin ücret tarifesine göre kesinti yapılacak.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2012 Salı 12:37
Belediye Otobüslerine Tek Kart
Zaman gazetesinin haberine göre; Vergi Konseyi tarafından yürütülen çalışma ile Türkiye genelinde belediyelerin kontrolünde olan taşıma hizmetleri tek kart üzerinden gerçekleştirilecek.

Böylece İstanbul'da oturan bir kişi Ankara'da, Diyarbakır'da veya Şanlıurfa'da belediye otobüsüne bindiğinde ödemeyi elindeki çipli kart ile yapabilecek. Ödenen rakam, belediyelerin otobüs ücret tarifesine göre şekillenecek.
Örneğin; Ankara'da karttan 1.85 lira düşerken, aynı rakam Diyarbakır'da 1.2 lira olacak. Sistem sayesinde belediyelerin ulaşım gelirleri elektronik ortamda takip edilecek.
Vergi Konseyi, özel sektör ile görüşmelerini sürdürürken, önümüzdeki günlerde konunun vergisel boyutunu görüşmek amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı ile de bir araya gelinecek.
Maliye Bakanlığı'nın 2011 Yılı Faaliyet Raporu'nda da değinilen çalışmanın yıl sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor
Edinilen bilgilere göre, söz konusu kartlarda kişinin öğrenci, özürlü, basın kartı sahibi veya emekli olduğuna yönelik bilgiler de yüklenecek. Sistem bu bilgiler doğrultusunda ücret tarifesinden düşecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com