Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belediye Meclisi Ocak Ayı 1. Birleşim Toplantısı Yapıldı-VİDEO

Belediye Meclisi Ocak Ayı 1. Birleşim Toplantısı Yapıldı-VİDEO

Şanlıurfa Belediye Meclisi Ocak Ayı 1. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2012 Pazartesi 19:53
Belediye Meclisi Ocak Ayı 1. Birleşim Toplantısı Yapıldı-VİDEO


Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, ilk olarak geçtiğimiz ay meclise sunulan ve ilgili birimlere havale edilen çeşitli konulara ilişkin soru önergelerine verilen yanıtlar okundu.

Daha sonra yine çeşitli konularda meclise sunulan soru önergeleri ise yanıtlanmak üzere ilgili birimleri havale edildi.

Soru önergelerinin yanıtlanması ve diğer soru önergelerinin okunarak havale edilmesinin ardından toplantının asıl gündem maddelerine geçildi.

Buna göre;

*“Denetim Komisyonuna Üye Seçimi” başlıklı gündem maddesi doğrultusunda gizli oylama açık tasnif usulü yapılan oylama sonucunda AK Parti Meclis Üyeleri Hümeyit Bilbay, Sadık Sade, Yusuf Mert, Bağımsız Belediye Meclis Üyeleri İbrahim ve Hilmi Kadayıfçı denetim komisyonuna üye olarak seçildiler. Yeni seçilen üyelerin 1 yıllığına görev yapacakları belirtildi.

* “Kamulaştırma Komisyonunun Görev Süresinin Uzatılması” başlıklı gündem maddesini gündeme alan Şanlıurfa Belediye Meclisi, 2011 yılında başta Kızılkoyun olmak üzere, Beykapısı ve Harrankapı Caddesi üzerinde kamulaştırma yapan üyelerin görev sürelerinin buradaki görüşmelerin tamamlanmasına kadar uzatılmasına oy birliğiyle karar verdi.

* Belediye bünyesinde Teftiş, Sosyal Yardım, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü gibi yeni birimlerin kurulmasını öngören gündem maddesini ele alan Belediye Meclisi, bu maddenin gelecek ayki meclis toplantısında görüşülmesine karar verdi.

* Şanlıurfa İtfaiyesinin güçlendirilmesi amacıyla satın alınması istenilen “2 Adet Yangın Söndürme, 2 Adet Su Nakil Aracı Alınması” başlıklı gündem maddesi yine oy birliğiyle kabul edildi.

* ŞUTİM’DE Ticaret Alanının Kiraya Verilmesi, İmar Komisyonuna Havale Edilecek Dosyalar, İmar Komisyonu Raporları (İmar Tadilatları) başlıklı gündem maddeleri ise yarınki birleşime bırakıldı.

Şanlıurfa Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Birleşim Toplantısı, 3 Ocak 2012 Salı Günü(Yarın)Saat 14’te Yapılacaktır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com