Advert
Advert
Advert

Belediye kendi yolunda çöktü

Belediye kendi yolunda çöktü
Belediye kendi yolunda çöktü

Süleymaniye Mahallesinde Şanlıurfa Belediyesine ait çöp taşıma aracı, asfaltın altında oluşan büyük çukura düştü.

Şanlıurfa Belediyesi tarafından daha önceden asfaltlanan yol çöktü. Olay Süleymaniye caddesinde meydana geldi. Edilen bilgilere göre Çöp konteynırını boşaltmak için duran çöp taşıma aracı bir anda asfalta saplandı. Çöp aracı asfalta saplandı ve vatandaşların şaşkın bakışları içerisinde çıkarılmaya çalışıldı.
Olay yerine gelen kurtarıcı asfalta saplanan Şanlıurfa Belediyesine ait çöp taşıma aracını bir saatlik uğraşlar sonucu gömüldüğü asfalttan kurtardı.
Olaya şahit olan vatandaşlar arasında "Belediye kendi kazdığı kuyuya düşüyor" şeklinde esprilere neden oldu. Vatandaşlar olayı muhabirimize şöyle anlattı; "Belediye daha önceden burada asfaltlama çalışması yaptı. Asfaltlanan yolun altında kanalizasyon boruları geçiyordu. Bu kanalizasyon borularının bir tarafından büyük bir ihtimalle sızmalar olmuştur. Bu sızmalar zamanla alttaki toprağın yumuşamasına sebep olmuş. Toprağın yumuşamasıyla ağır vasıtalı olan belediye çöp taşıma aracı yol üzerinden geçerken asfalta gömüldü. Bir saatlik bir çabanın sonucunda vinç yardımıyla gömüldüğü yerden çıkarıldı. Daha sonra belediyeye ait çöp toplama aracı kendi bölgesindeki çöp konteynırlarını toplamaya devam etti" şeklinde konuştular.
Çöken asfalt sürücülerinde tepkisine yol açtı "Allah korusun burada can kaybı da olabilirdi, bunun telafisini kim yapacak" diyerek olaya tepki gösterdiler.
Ayrıca olay yerinde önlemlerin alınmaması dikkatlerden kaçmadı. Olay yerinde bir buçuk metre derinliğinde oluşan çukur tehlike saçıyor.

Murat Çiftçi / GAPGundemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü