Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belediye kendi yolunda çöktü

Belediye kendi yolunda çöktü

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2011 Pazartesi 10:05
Belediye kendi yolunda çöktü

Süleymaniye Mahallesinde Şanlıurfa Belediyesine ait çöp taşıma aracı, asfaltın altında oluşan büyük çukura düştü.

Şanlıurfa Belediyesi tarafından daha önceden asfaltlanan yol çöktü. Olay Süleymaniye caddesinde meydana geldi. Edilen bilgilere göre Çöp konteynırını boşaltmak için duran çöp taşıma aracı bir anda asfalta saplandı. Çöp aracı asfalta saplandı ve vatandaşların şaşkın bakışları içerisinde çıkarılmaya çalışıldı.
Olay yerine gelen kurtarıcı asfalta saplanan Şanlıurfa Belediyesine ait çöp taşıma aracını bir saatlik uğraşlar sonucu gömüldüğü asfalttan kurtardı.
Olaya şahit olan vatandaşlar arasında "Belediye kendi kazdığı kuyuya düşüyor" şeklinde esprilere neden oldu. Vatandaşlar olayı muhabirimize şöyle anlattı; "Belediye daha önceden burada asfaltlama çalışması yaptı. Asfaltlanan yolun altında kanalizasyon boruları geçiyordu. Bu kanalizasyon borularının bir tarafından büyük bir ihtimalle sızmalar olmuştur. Bu sızmalar zamanla alttaki toprağın yumuşamasına sebep olmuş. Toprağın yumuşamasıyla ağır vasıtalı olan belediye çöp taşıma aracı yol üzerinden geçerken asfalta gömüldü. Bir saatlik bir çabanın sonucunda vinç yardımıyla gömüldüğü yerden çıkarıldı. Daha sonra belediyeye ait çöp toplama aracı kendi bölgesindeki çöp konteynırlarını toplamaya devam etti" şeklinde konuştular.
Çöken asfalt sürücülerinde tepkisine yol açtı "Allah korusun burada can kaybı da olabilirdi, bunun telafisini kim yapacak" diyerek olaya tepki gösterdiler.
Ayrıca olay yerinde önlemlerin alınmaması dikkatlerden kaçmadı. Olay yerinde bir buçuk metre derinliğinde oluşan çukur tehlike saçıyor.

Murat Çiftçi / GAPGundemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com