Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam BELEDİYE İLAÇLAMA YAPMAYA BAŞLADI (videolu)

BELEDİYE İLAÇLAMA YAPMAYA BAŞLADI (videolu)

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, genel olarak vektörler olarak adlandırılan sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının en önemli dönemi olan larva dönemi için, ekip kurarak ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2015 Salı 22:31
BELEDİYE İLAÇLAMA YAPMAYA BAŞLADI (videolu)


Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama birimi, yaklaşan larva dönemi öncesi hazırlıklarını tamamladı. 32 merkez, “36 kırsal mahallede ilaçlama yapacak olan birim, ekiplerini oluşturarak planlama dâhilinde ilerliyor.

SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Ekipler kış döneminde larva mücadelesi yaparak, sineklerin üreme alanlarını kontrol altına alıyor.   Sıcak yaz mevsimi şartları öncesinde sağlık standartlarının korunması, hastalıkların önüne geçilmesi ve rahat yaşam koşulları gereği mücadele gereken vektörler, üreme dönemlerinde mücadele kapsamına alınarak, rahat bir bahar ve yaz mevsimi için hazırlıklı hale getiriliyor. Önümüzdeki aylarda Haliliye İlçesi’nde oluşabilecek rahatsızlıklara karşı önemli bir tedbir olarak planlanan ilaçlama çalışmaları  Şubat ayında başlatılarak, Mart ve Nisan aylarında ise şekil değiştirerek devam edecek.

İlaçlama çalışmalarında kullanılan ilaçlar ise Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat verdiği grup arasından ilaçlama  tipine uygun olarak seçildi.  İlaçlamada bulunan personelin ve civarda bulunan kişilerin sağlığına zarar vermeyecek şekilde donatılan ekipler, çalışma planları kapsamında; bodrum katları, apartman bahçeleri, inşaat temel çukurları, dereler, kanalizasyon rögarları, kırsal alanlarda ve çöp konteynırlarında uygulamalarda bulunuyor.

İLÇE GENELİNDE İLAÇLAMALAR PLANLI İLERLİYOR
30 kişiden oluşan ekip, çalışılan sahanın özelliklerine göre zaman zaman ilaçlama araçları zaman zaman ise sırt pompaları ve tekerlekli ilaçlama cihazları ile ilçe genelini taramaya devam ediyor. Sinek popülasyonunun önüne geçilmesi adına başlatılan ilaçlama çalışmaları kısa süre sonra yerini kalıcı ilaçlamaya bırakacak ve Haliliye İlçesi’nin rahat bir yıl geçirmesi için ilçeyi temiz ve hazır bir hale getirecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suruç'da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor-GÖRÜNTÜLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com