Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Belediye günde 400 ton çöp topluyor-VİDEO

Belediye günde 400 ton çöp topluyor-VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi yürüttüğü temizlik işleri çalışmalarıyla Şanlıurfa’yı Türkiye’nin en temiz illerinden biri yaptı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2012 Çarşamba 15:57
Belediye günde 400 ton çöp topluyor-VİDEO
Belediye temizlik işlerini özelleştirmesiyle birlikte hem araç sayısını artırdı hem de sokaklarda çalışan temizlik işçilerinin sayısı artırdı.
Bununla birlikte daha önceki yıllarda 3 günde bir toplanan ve ara sokaklarda merkeplerin çöp topladığı Şanlıurfa’da şimdilerde 68 mahallenin her sokağında çöpler günü birlik olarak düzenli şekilde toplanıyor.
Dik ve dar sokaklarda merkeplerle toplanan çöpler ise Mercedes araçlarla toplanmaya başlandı. Belediye, 2004 yılı öncesine kadar kentin turistlik alanlarında faaliyet gösteren çöp transfer istasyonları kaldırılarak Sancaktar, On ikiler, Dede Osman ve Yakubi'ye mahallelerini de sağlıksız ortamdan kurtardı.
Yaklaşık 9 yıl önce apartman önlerindeki çöp konteynırlarını vatandaşlara aldıran belediye, bu uygulamasını da değiştirerek şimdilerde bütün çöp konteynırlarını da kendisi yaptırıyor.
Yılda 1000 adet çöp konteynırı yaptıran belediye yeni çöp konteynırlarından en son 2500 adet aldı. AB Standartlarındaki çöp konteynırlarına geçen belediye, 59 araç filosuyla günde 400 ton çöp, 2 bin 500 kilo tıbbi atık topluyor.
Şanlıurfa’yı Türkiye’nin en temiz şehirlerinden biri haline getiren Belediye Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, ana arterler, pazar yerleri ve ŞUTİM’i periyodik olarak yıkıyor. Sadece sokaklar değil halkın ortak kullandığı alanların da temizliğini yapan belediye, camiler, cami avluları, hanlar, okul bahçeleri, derelerin temizliğini de yapıyor.
Şanlıurfa Çevre ve temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu “Çevre ile temizlikle bu kadar mücadele veren personeli yılda 2 kez sağlık taramasından geçiriyoruz. Başarılı temizlik işçilerimizi çeşitli hediyelerle de ödüllendiriyoruz. Bu fedakâr temizlik işçilerimizin sayesinde Şanlıurfa Türkiye’nin en temiz şehirleri birisidir.”dedi.
www.balikligol.com
Belediye günde 400 ton çöp topluyor ile balikligol_com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com