Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği semineri verdi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2015 Çarşamba 13:22
BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Adile Kaya, tarafından  Şair Nabi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminer  6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde düzenlendi.

Açılış konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mahmut Atçı, iş güveliği ve sağlığının insan hayatı için önemli olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak işçilerin iş sağlığına ve güvenliğine büyük önem verdiklerini vurgulayan Atçı şunları söyledi:

"Bizim için bir işçimizin can güvenliği her şeyden önce gelir. Hiç kimse iş kazasına uğramak istemez. Bu yüzden çalışanlar işlerini büyük bir dikkatle yapmalıdır. Bunu yanında elbette yöneticiler gerekli tedbirleri alacak ve bu konularda eğitimleri verecek. Bu kapsamda önemli bir konu olan iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi sahibi oluyoruz."

Ardından kürsüye çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Adile Kaya, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, işyerindeki tehlikeler hakkında katılımcılara fotoğraf ve video eşliğinde eğitim verdi.

Eğitimimin ardından katılımcılara iş güvenliği ve sağlığı konusunda anket yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com