Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Belediye başkanının makam aracı haczedildi

Belediye başkanının makam aracı haczedildi

Adana İmamoğlu Belediye Başkanının makam aracı, belediye borçları sebebiyle haczedildi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 17:11
Belediye başkanının makam aracı haczedildi

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan’ın makam aracı, katıldığı Ertuğrul Gazi’yi Anma Programı dönüşü Ankara yolunda belediye borçlarından dolayı haczedildi.

Belediyenin, AK Partili eski başkan Kadir Altunköse döneminde 19 milyon TL borçlanarak 32 hacizle yüz yüze kaldığını ileri süren İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, “Belediyeyi devraldığımızda eski parayla 19 trilyona yakın borç devraldık. Bu borcun yaklaşık 5,5 trilyonu, yeni Büyükşehir Yasası gereği ASKİ’ye geçti. Geriye kalan 13,5 trilyonluk borca icralardan dolayı faizleri eklendiğinde borç miktarı 17 trilyonu geçti.”dedi.

Yeni Büyükşehir yasası ile borçları ödeyemez hale geldiklerini savunan Adamhasan, “Yeni yasa ile İller Bankası’ndan gelen para, nüfus ve ilçenin yüzölçümüne göre hesaplanıyor. Yüzölçümü küçük olan ilçemiz yeni yasadan kötü etkilendi. Gelen paranın yüzde 40’ı Büyükşehir’e aktarıldığından dolayı, elimize geçen para kuşa döndü. Bu şartlarda eski belediye başkanının yaptığı bu borcu, seçim dönemimdeki 5 yıllık gelirlerimizin tamamını versem yine borç kapanmıyor.”ifadelerini kullandı.

Eski başkan Altunköse’nin İmamoğlu Belediye Başkanlığı döneminde kötü bir yönetim sergilediğini ifade eden Adamhasan, “Altunköse döneminde İmamoğlu Belediyesi borçlarını ödeyemez duruma geldi. Eski parayla trilyonlarca borcun altına giren İmamoğlu Belediyesi tam anlamıyla iflasın eşiğindeydi. İmamoğlu esnafı sattığı mal ve hizmetin karşılığını alamadığı için belediye ile iş yapmamaya başlamıştı.”dedi.

Adamaslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Eski belediye başkanına yakın çevreler, sanki borcu yapan kendileri değilmiş gibi makam aracının haciz işlemi gereği yakalama emrinin olmasının dedikodusunu yaparak gazetecileri bilgilendiriyorlar. Bu davranış tamamen utanmazlıklarının bir göstergesidir. İmamoğlu Belediyesi makam aracına haciz geliyorsa bu ayıp 32 adet haciz işlemine konu olan borçları yapan AKP’li Belediye Başkanı Kadir Altunköse’nin ayıbıdır. Bu bağlamda, resmi aracın haczinde emniyet mensuplarını zor durumda bırakmamak için aracın tesliminde kolaylık sağladık. Biz makam aracı sevdalısı değiliz.”ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com