Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Belediye Başkanı Bayık, Kadınlardan yardım istedi

Belediye Başkanı Bayık, Kadınlardan yardım istedi

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvanlı kadınlardan barış sürecine destek vermelerini istedi.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2013 Pazartesi 14:06
Belediye Başkanı Bayık, Kadınlardan yardım istedi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde binlerce Hilvanlı kadına seslenen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın barış süreciyle ilgili olarak kadınlara yaptığı çağrıyı Hilvanlı kadınlara aktardı. Hilvanlı kadınlardan sürece destek vermelerini istedi.

 

Belediyeye ait makine ikmal parkında düzenlenen etkinlikte barış sürecine destek isteyen Bayık, “ Değerli kardeşlerim, hepimizin bildiği ve yakından takip ettiği yeni bir sürece girdik. Türkiye coğrafyasında yaşayan ve yıllardır dökülen kardeşkanının son bulması için başlatılan bir barış sürecine girdik.

 

Sayın başbakanımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için söylediği anlamlı sözleri ben de burada sizinle paylaşmak istiyorum.

 

Sayın başbakanımız;

 

“Türkiye’nin yürekli kadınlarından bir adım bekliyoruz. Öne çıkıp, kana, gözyaşına ve acıya son deyin. Anneler dağ yolunu değil okul yolunu gözlesin. Türk de, Kürt de canımızdır ciğerimizdir” .

 

Ben de aynı duygularla sizlerden barışa katkı sağlamanızı ve destek vermenizi bekliyorum dedi ve Hilvan’ın 1980 öncesindeki durumunu anlattı.

 

Bayık” 1980 öncesinde Hilvan halkı olarak terör belasının acılarını başta analarımız ve bacılarımız çekti. Bu sebeple özellikle Hilvanlı kadın kardeşlerimizden başlatılan barış sürecine destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com