Advert
Advert
Advert

Belediye Başkan seçiminde AK Parti aday göstermedi

Batman AK Parti Belediye Meclis üyeleri, görevinden uzaklaştırılan Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir'in yerine aday çıkarmayarak, DBP'li Belediye Meclis üyelerinin gösterdiği adayı destekledi.

Belediye Başkan seçiminde AK Parti aday göstermedi
Belediye Başkan seçiminde AK Parti aday göstermedi

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir’in yerine bugün saat 14.00’te Belediye toplantı salonunda Batman Belediye Başkan Vekili seçimi yapıldı.

Belediye Başkan vekilliği seçimine AK Parti Belediye Meclis üyelerinin aday çıkarmayacağını açıklaması üzerine, DBP Belediye Meclis üyelerinden Batman Belediye Başkan Vekili olarak gösterilen Hürriyet Kaytar, Belediye Başkan Vekili olarak seçildi.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda  yapılan seçime, AK Parti Belediye Meclis üyelerinden 10 kişi, DBP Belediye Meclis üyelerinden de 12 kişi katıldı. AK Parti Belediye Meclis üyelerinden bir kişi DBP’li meclis üyelerinin gösterdiği adayı desteklemesi üzerine, DBP Belediye Meclis üyesi Hürriyet Kaytar, 13 oyla Belediye Başkan Vekilliğine seçildi.

Batman Belediye Başkan Vekili seçimi öncesi Belediye önünde toplanan AK Parti Belediye Meclis üyeleri, bir açıklama yaptı. Grup adına açıklamayı okuyan AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanı İskan Yel, şunları söyledi:

“Batman Belediye Başkanının geçici olarak görevden alınması sonucu yapılacak olan Belediye Başkan Vekili seçiminde, parti kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu, aday göstermeme kararı alınmıştır. Hiçbir dahlimizin olmadığı bu görevden alınma sonrasında belediye önünde kurulan platformda ve bir takım siyesi demeçlerde parti liderimize, yerel temsilcilerimize ve biz seçilmiş belediye meclis üyelerine karşı yapılan hakaretleri yadırgadığımızı ve kınadığımızı açıkça belirtiyoruz.” (M.Fatih Akgül-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu