Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belediye Ayrımcılık yapmakla suçlanıyor

Belediye Ayrımcılık yapmakla suçlanıyor

Şanlıurfa Belediyesi son günlerde yaptıkları işlerle değil işçilere yaptığı ayrımcılıkla gündeme gelmeye başladı.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2014 Çarşamba 12:33
Belediye Ayrımcılık yapmakla suçlanıyor


Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara market kart vererek memur ve işçiler arasında yaptığı ayrımla işçiler arasında huzursuzluk meydana getiren yetkililer şimdide belediyede çalışan taşeron işçiler arasında maaş artırımında yaptığı ayrımcılıkla gündemde!

Konuyla ilgili ismini vermek istemeyen bir taşeron işçi şunları söylüyor: “bazı işçilere 1.75 bazılarına 2.bazılarına da 1.60 oranında maaş ödemesi  ile Şanlıurfa Belediyesi 2000 işçisini görmezden gelerek haksızlığa sebebiyet verdi. asfaltta çalışan kürekçi ve bazı iş makine operatörlerine 1.75 oranında maaş öderken yine asfaltta çalışan diğer operatörleri görmezden geldi. Seçimlere 2 aydan az bir zaman kala daha önce böyle bir uygulama yapılmaması kafamızda soru işaretlerine yol açtı?

Mesela; Taş ekip başlarına 1.60 oranında zam yapılırken fen işleri müdürlüğünde çalışılabilmesi için ilk işe girerken usta olarak vasıflı işe girildiğine göre 20 kişiye zam yapılıp 100 kişiye zam yapılmaması bu soru işaretlerini artırdı. Onlar usta değil mi? sadece fen İşleri Müdürlüğünde değil kanal işleri, su işleri ve atölye müdürlüğüne bağlı işçiler arasında infiale yol açtı Fakıbaba’ya olan saygılarından dolayı çalışanların tepkilerini sakladıkları ve yapılacaksa her kesime yapılması gereken bir zammın neden sadece 30-40 kişiye yapılıyor” dedi.
Bir başkası ise daha vahim bir tablo çiziyor; “Belediyedeki bir müdür, kendisine yakın işçileri önce ustabaşı yapıyor. Sonrada maaşlarını 1,5 ve iki asgari ücrete çıkarıyor. Hatta 3 asgari ücret alan var” diyor.

Bir başkası işçi ise; “BELSAN çalışanlarına sendikal hak vereceklerdi Fakıbaba seçim öncesi durdurdu” diyor.
balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com