Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Belediye arsalarını Haleplibahçe'de takas ediyor

Belediye arsalarını Haleplibahçe'de takas ediyor

Şanlıurfa Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1. Birleşim Toplantısı Yaptı

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2012 Pazartesi 17:19
Belediye arsalarını Haleplibahçe'de takas ediyor
Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Toplantının asıl gündem maddelerine geçmeden önce Belediye Meclis üyeleri tarafından çeşitli konularda meclise sunulan soru önergeleri birer birer okundu ve ilgili birimlere havale edildi. Daha sonra toplantının asıl gündem maddelerine geçildi.
Buna göre;
*Haleplibahçe’de yıllardır amatör spor kulüplerinin maçlarını oynadığı 3 bin metrekarelik spor tesisi ve salonu yerine Yenice’de 6 metrekarelik bir arsada yeni bir spor tesisi ve 250 kişilik spor salonu için arsa takası yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.
*Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 1 adet Toyota marka aracın hibe olarak kabul edilmesine karar verildi.
* “İlaç, Çöp Toplama ve Süpürme İşi Hizmet Alımının 20 Ay Süre İle Yapılması” başlıklı gündem maddesini görüşen belediye meclisi bu talebi ise oy çokluğuyla “RED” etti. Buna göre bahse konu edilen ihalenin 12 aylık olarak yapılması öngörülüyor.
*Toplantıda Sırrın Bölgesi’nde Arsa Satışı talebini, oy çokluğuyla “RED” eden Belediye Meclis Üyeleri, Küçükler Köyü(TOKİ) Bölgesinde İşyeri ve Fırın Satışı başlıklı gündem maddesini ise bir sonraki birleşim toplantısına bıraktı.
*Maşuk Bölgesindeki arsa satış talebini Eylül Ayı’ndaki Belediye Meclis Toplantısına bırakan belediye meclis üyeleri, Pazar Yeri Ücretlerinin Belirlenmesi ve Hal Pazarı İşyerleri Teminatının Belirlenmesi başlıklı gündem maddesini ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti. 
*İmar Komisyonuna havale edilecek dosyaları teker teker görüşerek havalesini gerçekleştiren Şanlıurfa Belediye Meclisi, İmar Komisyon Raporları (İmar Tadilatları)nı içeren konuları ise yarınki birleşime bıraktı.
Temmuz Ayı 2. Birleşim Toplantısı 3 Temmuz 2012 Salı(Yarın) Saat 14’te Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacaktır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com