Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Belde halkı camilerine imam istiyor

Belde halkı camilerine imam istiyor

Şırnak merkeze bağlı Kumçatı beldesi sakinleri, imam bulunmayan merkez camileri için atama bekliyor.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 12:15
Belde halkı camilerine imam istiyor

 Şırnak merkeze bağlı Kumçatı (Dergüle) beldesi Merkez Camisi’nde bir aydır imamlarının olmadığını belirten belde halkı, imam ataması istiyor.

Cami imamının yaklaşık bir ay önce başka bir camiye gönderildiğini ifade eden cami cemaatinden Hüseyin Sanır, “İmam olmadığı için vakit namazlarını cami cemaatinden herhangi biri kıldırıyor. Cuma namazında ise merkezden geçici imam geliyor. Birkaç defa yazılı ve sözlü müftülüğe başvurmamıza rağmen sonuç alamadık. Müftülüğün bir an önce camimize imam atamasını istiyoruz.” dedi.

Şırnak İl Müftülüğünün kadro eksikliğini ileri sürerek atama yapmadığını belirten Belde sakinlerinden Ömer Demir ise, “Merkez camimiz yaklaşık bir aydır imamsızdır. Vakit namazlarını cami cemaati kıldırıyor. Bu cami, beldesinin en büyük ve merkez camisidir. Her Cuma günü ise merkezden geçici bir imam, hutbeye geliyor, namazı kıldırdıktan sonra gidiyor. Yetkililerin bir an önce camimize imam atamasını bekliyoruz.”diye konuştu. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com