Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Bediüzzaman'ın talebesi Mustafa Ekmekçi vefat etti

Bediüzzaman'ın talebesi Mustafa Ekmekçi vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ile görüşen, Zübeyir Ağabey ile uzun süre Kirazlı Mescitte kalan Son Şahitlerden Mustafa Ekmekçi ağabey vefat etti.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2014 Pazartesi 11:40
Bediüzzaman'ın talebesi Mustafa Ekmekçi vefat etti

Geçirdiği beyin kanaması üzerine uzun zamandır yoğun bakımda bulunan Mustafa Ekmekçi ağabey bu sabaha karşı saat 4 civarında Hakkın rahmetine kavuştu.

Mustafa ağabeyin cenazesi bugün Fatih Camiinde ikindi namazının ardından defnedilecek.

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİ ZİYARET

1940'da Çankırı'nın Ilgaz kazasında doğan Mustafa Ekmekçi, çeşitli defalar Bediüzzaman Hazretlerini ziyaret etmişti. O ziyaretlerinden birini şöyle anlatmıştı:

"Üstadı ikinci ziyaretim 1958 senesinnin yaz mevsiminde oldu. İstanbul'dan Halil Yürür'le birlikte trenle yola çıktık. Üstad o zaman Isparta'da idi. Isparta'da Rüştü Çakın Ağabeyin dükkânına gittik. Bayram Ağabey bizi alıp Üstadın yanına götürdü. Önce Tahirî, Mustafa Sungur, Zübeyir, Bayram ve Ceylân Ağabeylerin kaldığı odada bir müddet sohbet ettikten sonra Üstad bizi çağırdı.

"Üstadın yanına vardığımızda çok hiddetliydi. Bize şöyle hitap etti: 'Niye şahsımı ziyarete geliyorsunuz? Benim yerime Risale-i Nur'u okuyunuz. Beni görünce bir istifadeniz oluyorsa, Risale-i Nur'u okursanız yüz istifadeniz olur.'

"Önceki ziyaretimizde olduğu gibi, yine anne ve babamızı sordu. 'Valideyniniz sizi Risale-i Nur'a vermiş' dedi. İstanbul'a dönünce de, Gönenli Mehmed Efendi, Sinan Omur ve Mücellit Halil'e selâmlarını iletmemizi söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ömer Faruk Şiran'ın babası vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com