Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bediüzzaman vefat edeceğini bile bile neden Urfa’yı seçti?

Bediüzzaman vefat edeceğini bile bile neden Urfa’yı seçti?

Üstad Bediüzzaman hazretleri vefatına bir kaç gün kala Şanlıurfa'ya geldi Urfa'da fevat etti. peki, Bediüzzaman vefat edeceğini bile bile neden Urfa’yı seçti?

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 17:17
Bediüzzaman vefat edeceğini bile bile neden Urfa’yı seçti?

Şanlıurfa’da düzenlenen Bediüzzaman Said Nursi Mevlidi’ne katılan Sabri Okur, “neden Urfa” sorusunu Sungur ağabeyden naklettiği bir hatıra ile cevapladı.

GENÇLİK ÜSTADINA TEŞEKKÜR EDİYOR

“Bu mevlid, Üstadımızın davasının zamanla nasıl inkişaf ettiğini gösteriyor. Gençlik ve buradaki manzara lisan-i haliyle Üstadına teşekkür ediyor. Çünkü bu gençlik eğer Risale-i Nur okumasa, bu manayı idrak etmese bugün dünyanın en çok muhtaç olduğu barış nasıl tesis edilebilir ve en çok karşı çıktığı anarşi nasıl dizginlenebilir? Binlerce gencin bugün burada bu manzarada beraber kucaklaşması gösteriyor ki bu manzara bütün dünyada olabilir.

7 MİLYAR İNSAN İÇİN DE GEÇERLİ
Buraya Türkiye’nin her köşesinden, her ırktan, her milletten gelen insanların birbirlerini tanımadıkları halde birbirleri ile kucaklaşmaları gösteriyor ki bütün 7 milyar insan için geçerlidir ve olabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ NEDEN URFA’YI TERCİH ETTİ?
Üstadın Urfa’yı tercih etmesinin hikmetini ise ben merhum Mustafa Sungur ağabeyden duydum: O dönem malumunuz Risale-i Nurlar yasaktı. Bir polis gelse alır götürürdü. Ama Üstad buraya gelince bütün Urfa halkı seferber oldu. Zira idare Üstadın Urfa’da kalmasına müsaade etmiyordu. O günkü idareye karşı koydular ve Üstadı vermediler. İşte Üstad da bütün nazar-ı dikkati şarktaki o cesarete, mertliğe ve şark insanının hamiyetine çevirdi. Bunu bizzat ben Sungur ağabeyden duydum.
(Risalehaber)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com