Advert
Advert
Advert

Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya geliyor

Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya  geliyor
Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya  geliyor

Bediüzzaman Hizmet ve Tanıtım Tır’ı Şanlıurfa’ya  geliyor. Yeni Asya Gazetesinin, Bediüzzaman Said Nursî’nin vefatının 50. yılı dolayısıyla hayata geçirdiği  Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır’ı  4 Ekim 2010 pazartesi günü saat 14.00’de Şanlıurfa Abide Park Alış Veriş Merkezi önünde konaklayacak.

 

Bediüzzaman Hizmet Tır’ının Şanlıurfa ziyareti ile ilgili bilgi veren Yeni Asya Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Nihat Çiçek, “Bediüzzaman Said Nursî’nin ve Risâle-i Nur Külliyatının tanıtılmasını amaçlayan bu projenin ana hedeflerinden birini, 2010 yılının Diyanetçe Kur’ân Yılı olarak ilân edilmesi ve eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Bediüzzaman Hazretlerinin Kur’ân’ın doğru anlaşılması ve eğitimle ilgili görüşlerinin geniş kesimlere aktarılması teşkil ediyor. Bu amaçla gezi sırasında on binlerce Bediüzzaman Kimdir?, Aydınlar Konuşuyor, Bediüzzaman’ın Eğitim Modeli ve 5. Ulusal Risale-i  Nur Kongresi Sonuç Deklarasyonlarını içeren broşürler dağıtılacak.” Dedi.

 

17 Eylül tarihinde Edirne’de Selimiye Camii önünde Cuma namazı sonrası başlayan  30 günlük süre içerisinde Türkiye’yi boydan boya dolaşarak 17 Ekim’de İstanbul’da bitmesi planlanan gezi, gün gün Yeni Asya gazetesi ve www.bediuzzamanhizmettir.org  ve www.sentezhaber.com  aracılığıyla kamuoyuna duyurulacak. 4 Ekim 2010 Şanlıurfa Abide Park AVM. Önünde konaklayacak  Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır’ın açılışında Yeni Asya Gazetesi Genel Müdürü Recep Taşçı açış konuşması yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü