Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya geliyor

Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya geliyor

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2010 Salı 15:03
Bediüzzaman Tanıtım Tır'ı Ş.Urfa'ya  geliyor

Bediüzzaman Hizmet ve Tanıtım Tır’ı Şanlıurfa’ya  geliyor. Yeni Asya Gazetesinin, Bediüzzaman Said Nursî’nin vefatının 50. yılı dolayısıyla hayata geçirdiği  Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır’ı  4 Ekim 2010 pazartesi günü saat 14.00’de Şanlıurfa Abide Park Alış Veriş Merkezi önünde konaklayacak.

 

Bediüzzaman Hizmet Tır’ının Şanlıurfa ziyareti ile ilgili bilgi veren Yeni Asya Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Nihat Çiçek, “Bediüzzaman Said Nursî’nin ve Risâle-i Nur Külliyatının tanıtılmasını amaçlayan bu projenin ana hedeflerinden birini, 2010 yılının Diyanetçe Kur’ân Yılı olarak ilân edilmesi ve eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Bediüzzaman Hazretlerinin Kur’ân’ın doğru anlaşılması ve eğitimle ilgili görüşlerinin geniş kesimlere aktarılması teşkil ediyor. Bu amaçla gezi sırasında on binlerce Bediüzzaman Kimdir?, Aydınlar Konuşuyor, Bediüzzaman’ın Eğitim Modeli ve 5. Ulusal Risale-i  Nur Kongresi Sonuç Deklarasyonlarını içeren broşürler dağıtılacak.” Dedi.

 

17 Eylül tarihinde Edirne’de Selimiye Camii önünde Cuma namazı sonrası başlayan  30 günlük süre içerisinde Türkiye’yi boydan boya dolaşarak 17 Ekim’de İstanbul’da bitmesi planlanan gezi, gün gün Yeni Asya gazetesi ve www.bediuzzamanhizmettir.org  ve www.sentezhaber.com  aracılığıyla kamuoyuna duyurulacak. 4 Ekim 2010 Şanlıurfa Abide Park AVM. Önünde konaklayacak  Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır’ın açılışında Yeni Asya Gazetesi Genel Müdürü Recep Taşçı açış konuşması yapacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com