Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Bediüzzaman Hazretleri için Erbil'de konferans düzenlediler

Bediüzzaman Hazretleri için Erbil'de konferans düzenlediler

Irak Alimler Meclisi ve Hayrat Vakfı’nın işbirliği ile Irak'ın Erbil kentinde ‘İmam Nursi Ve İmanın İhyasındaki Metodu’ konulu konferans düzenlendi. Irak Fetva Kurumu ve Kuzey Irak Âlimler Birliği gibi kurumların da katılımıyla gerçekleşen programda Irak’ın farklı bölgelerinden gelen âlimler, akademisyenler ve davetçiler Bediüzzaman hazretlerinin bu asırda başlattığı iman hareketini inceleyip görüş alış-verişinde bulundular.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2016 Salı 08:15
Bediüzzaman Hazretleri için Erbil'de konferans düzenlediler

Irak Fetva Kurumu ve Kuzey Irak Âlimler Birliği gibi kurumların da katılımıyla gerçekleşen programda Irak’ın farklı bölgelerinden gelen âlimler, akademisyenler ve davetçiler Bediüzzaman hazretlerinin bu asırda başlattığı iman hareketini inceleyip görüş alış-verişinde bulundular.

Irak’ta farklı görüşlerden kişileri bir araya getiren bu konferans bu yönüyle bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
Açılış konuşmaları ile başlayan konferansta Irak Fetva Kurulu adına Dr. Hüseyin Gazi, Irak Alimler Meclisi Başkanı Mahmut Abdülaziz ve Hayrat Vakfını Temsilen Zakir Çetin açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konferansta, “İmam Nursi, Hayatı ve Mücadelesi”, “Nursi’ye göre İmanın ihyası: Teori ve Pratik”, “İmam Nursi ve Kevni ayetler ışığında imanın ihyası”, “Risale-i Nur’un Kur’an’a rabt etmekteki tesiri”, “Bu zamanda imanın ihyasında metot ve teklifler” konularında sunumlar ve oturumlar tertip edildi.
Sonuç bildirisi, değerlendirme ve kapanış oturumunun ardından katılımcılara Risale-i Nur külliyatından eserler hediye edildi.
Konferansta bir asır öncesinden İslam dünyasının içinde bulunduğu problemleri görüp onlara en doğru reçeteler getiren Bediüzzaman hazretlerinin anlatılması ve anlaşılmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu vurgulandı.
Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin “Bizim düşmanımız; cehalet, zaruret ve ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet ve ittifak silahıyla cihat edeceğiz”. sözlerine dikkat çekildi.

Türkiye’yi temsilen, Hayrat Vakfı Mütevelli Heyeti Azası Muhammed Zakir Çetin, Hayrat Yardım Derneği Başkanı Av. Hakkı Aygün, Hayrat Vakfı Afrika koordinatörü Dr. İsmail Kaya, Hayrat Vakfı Ortadoğu koordinatörü Feridun Işıklı ve Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cengiz Günaydın’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet katıldı.
Konferansta “İmam Nursi ve Kevni ayetler ışığında imanın ihyası” başlıklı konuyu Dr. İsmail Kaya sundu. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com