Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Bedelli Askerlik Kanunu onaylandı

Bedelli Askerlik Kanunu onaylandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6582 sayılı Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Eanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanununu onaylayarak, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2014 Cumartesi 10:47
Bedelli Askerlik Kanunu onaylandı

Kamuoyunda Bedelli Askerlik Kanunu olarak bilinen  yasaya  göre, her ne sebeple olursa olsun daha önce bedelli veya dövizli askerlik hizmeti kapsamından çıkarılanlardan yaş şartını taşıyanlar, istekleri halinde bu hükümlerden yararlanabilecekler.

Askerlikten muaf olanlar da yararlanabilecek

Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce sağlık sebebiyle haklarında verilen askerliğe elverişli olmadıklarına dair kararlardan dolayı askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da istemeleri halinde yaş şartı aranmaksızın bedelli askerlikten faydalanabilecek.

Bedelli Askerlik Kanunu’ndan yararlanacak vatandaşlarca  ödenecek paralar, Savunma Sanayii Destekleme Fonu adına TC Ziraat Bankası, Halk Bankası veya  Vakıflar Bankası'nda açılacak hesaba yatırılacak.

Bu madde hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari-adli soruşturma ve kovuşturma yapılmayacak. Başlatılmış olanlar sona erdirilecek ve bu suçlara ilişkin kesinleşmiş idari para cezaları tahsil edilemeyecek.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com