Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset BDP'nin belediye başkanlarına evlilik kriteri

BDP'nin belediye başkanlarına evlilik kriteri

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici yerel seçim öncesi partinin adaylar konusunda değişmez kriterlerini açıkladı: “İki evli olmayacak ve eli Kürt kanına bulaşmamış olacak”

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2013 Salı 13:29
BDP'nin belediye başkanlarına evlilik kriteri

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici 30 Mart yerel seçimleri öncesi OLAY'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Binici, yerel seçimlerde parti olarak büyük sürprizler yapacaklarını belirtti.
BDP olarak aday tespiti yapacakları zaman, adayın sermayesine bakmayacaklarını, Kürt halkına sadakatle bağlı olanları seçeceklerini aktaran Binici, “Partimize başvuru yapacak aday arkadaşlarımız, sistem partisinde görev yapmış olabilir. Ama kürt halkının değer yargılarını savunan kişiler olmaları gerek” dedi.

 

DEĞİŞMEZ KRİTERLERİMİZ VAR
Adaylar konusunda değişmez kriterleri olduğunu açıklayan Binici  “Genel merkez olarak almış olduğumuz bazı kararlar var. Öncelikli kriterimiz adaylarımızın hiç biri iki evli olmayacaktır. Bu değişmez kurallarımızdan biri… İkinci kriterimiz ise hiçbir adayımızın eli Kürt kanına bulaşmamış olacaktır. Halkımızdan olur alıp adaylarımızı halkın önüne çıkaracağız” diye konuştu.

 

ATAMALAR EKİM AYINDA
Binici, Ekim ayının ilk haftasında hem yeni kurulan ilçeler için başkan atamalarının yapılacağını, hem de belediye başkanlığı için aday başvurularının alınacağına belirterek şunları kaydetti:
“Yeni kurulan ilçeler için çalışmalarımız sürüyor. Parti olarak halkın içinden ilçe başkanlarını seçeceğiz. Halkın taleplerini savunacak ve birikimli insanlar olacak. İlçe başkanlığı için ekim ayının ilk haftasında atamaları genel merkez yapacaktır. Atama sonrası yeni kurulan yönetim akabinde üye kayıtlarına başlayacaktır”

 

SÜRPRİZ YAPACAĞIZ
Şanlıurfa için Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in isminin geçtiği yönündeki haberlere de açıklık getiren İbrahim Binici, “BDP olarak hem Şanlıurfa'da hem de Türkiye'de sürpriz yapacağız. Osman Baydemir davasını savunan bir arkadaşımız. Osman Baydemir'e denk bir arkadaş çıkabilir. Bizim partimizde Çok Osmanlarımız, Ahmetlerimiz, Selehattinlerimiz ve Gülten Kışanaklarımız var. Bizim parti olarak koltuk tercihimiz olamaz. Her kes her görevi layıkıyla yapabilecek insanlardır. Bizler kendimiz bu halkın mücadelesinde bir nefer olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

PKK TEK TARAFLI BİR ATEŞKES YAPMIŞTIR
PKK'nın çekilmeyi durdurduğu kararını da değerlendiren Vekil Binici, “ Bu bir uyarıydı. Tek taraflı hiç bir şey yürümez. 50 bin Kürt insan şehit olmuştur. bu kanın durması için atılan adımlar geri çekilmemeli. 7 aydır, PKK tek taraflı bir ateşkes yapmıştır. Ve tek taraflı bir geri çekilme vardır. AKP hükümeti, Kürt sorununu çözme noktasında cesur duramadı. MHP'nin oylarına göz dikti. Başbakan artık mimli simli laflar kullanmaya başladı” diye sözlerini sürdürdü.

 

KÜMÜR MÜ, ŞEKER Mİ ÇIKAR BİLMİYORUZ
AK Parti'nin bir hafta içinde açıklayacağı demokratikleşme paketinin içeriği hakkında bilgilerini olmadığını ifade eden Binici, “Paket ile ilgili kendi bakanlarının bile haberi yok. Bizimle paketin içeriği hakkında bir paylaşım olmadı. Paketin içerisinde ne çıkacağını bizler bilmiyoruz. Kümür Mü, Şeker mi çıkar bilmiyoruz. Ana dilde eğitim ve  Kürt sorununa çözümü var ise parti olarak destekleriz. Eğer bunlar yok ise desteklemez eleştiririz” diye sözlerini tamamladı.

Salih Demir – Aziz Çiftçi Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com