Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset BDP'liler Viranşehir’de açlık grevi başlattı

BDP'liler Viranşehir’de açlık grevi başlattı

Siyasi tutsakların devam ettirdiği süresiz-dönüşümsüz açlık grevine destek olmak amacıyla Viranşehir BDP İlçe örgütü süresiz ve dönüşümlü açlık grevi başlattı.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2012 Perşembe 23:17
BDP'liler Viranşehir’de açlık grevi başlattı

Siyasi tutsakların 12 Eylül’den beri başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevine bir destek de Viranşehir İlçesinden geldi.

BDP Viranşehir İlçe Örgütü, Kışla Mahallesi’nde bulunan BDP İlçe binasına “Açlık Grevindeki Tutsaklar Yalnız Değildir” yazılı bir pankart asarak, süresiz ve dönüşümlü açlık grevi eylemi başlattı.

Açlık grevi eylemine Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, Belediye Başkan Yardımcıları Suna Uluğtürken ile Nayıf Aslan ve Belediye Meclis Üyeleri de destek verdi.

Burada bir açıklama yapan BDP İlçe Başkanı Mahmut Kaya, ölümler olmadan açlık grevi eylemcilerinin taleplerinin dikkate alınması gerektiğini söyledi. Kaya : “Bugün cezaevindeki arkadaşlarımıza destek olmak amacı ile süresiz ve dönüşümlü açlık grevi başlattı. Bizler eylemimizi çadırda yapmak istedik. Fakat Viranşehir Emniyeti buna izin vermedi. Bu yüzden ilçe binamızda eylem yapmaya karar verdik. Açlık grevindeki arkadaşların durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Açlık grevindeki arkadaşlarımızın talepleri yerine getirilene kadar bizde süresiz-dönüşümlü açlık grevini başlattık.Tüm halkımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu.

BDP İlçe binasında açlık grevi eylemi başladığı saatte emniyet müdürlüğü ilçe binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

Haber-Foto: Mustafa Çapanak

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com