Advert
Advert
Advert

BDP'liler Urfa'da, Rojova İçin Yürüdü VİDEO

Suriye’deki İç Savaştan etkilenen Rojova bölgesinde kadınlarında tecavüze uğradıkları iddiasıyla BDP kadın meclisi üyeleri tarafından Rojovaya destek yürüyüşü gerçekleşti.

BDP'liler Urfa'da, Rojova İçin Yürüdü VİDEO
BDP'liler Urfa'da, Rojova İçin Yürüdü VİDEO
Suriye’deki İç Savaştan etkilenen Rojova bölgesinde kadınlarında tecavüze uğradıkları iddiasıyla BDP kadın meclisi üyeleri tarafından Rojovaya destek yürüyüşü gerçekle şti.

Topçu meydanında saat 17.00 da beklenen yürüyüş polis engeli ve yürüyüş olmadığı için bir saat gecikmeli başladı. Polis ekipleri yürüyüşün yapılabilmesi için yasa dışı sloganlar atılmaması istenmesi üzerine Yürüyüşçülerinde onaylaması üzerine eylem gerçekleşmeye başladı.Arasında yasa dışı slogan atan grupların fark edilmesi üzerine polisler hoparlörle anons ederek yasa dışı slogan atılmaması istendi. Bu esnada bazı göstericiler polise küfür ederek slogan atmak istedi, bunun üzerine polis ve bazı eylemciler arasından arbede yaşandı.

Kısa süreli arbedenin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyüş Ahmet Bahçıvan iş merkezinde son buldu.Burada PKK lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atan eylemciler yapılan basın açıklamasının ardından Alkış ve sloganlar ile ayrıldı.

Eylemciler adına açıklama yapan Kadın meclis üyesi Sibel Sütpak” Suriye’de bir savaş yaşanıyor,ve onlarca kadın burada tecavüz ediliyor.Bizim burada toplanmamızın amacı rojovaya destek vermektir,Onların yanında olduğumuzu ifade etmektir. İnşallah en kısa sürede bu katliamlar son bulur dedi.

Öte yandan Suriye deki iç savaştan kaçıp Şanlıurfa’ya sığınan ve bugün gerçekleştirilen eylemde destek veren Halepli kadınlar ise akan kanın durmasını istediler.  Eylemciler daha sonra alkış ve zılgıtlar çalarak olaysız ayrıldı.

 

Kaynak: Urfahaber24.com
Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haberleri Urfa Haberleri BDP ROjova balıklıgöl balıklı göl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu