Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin BDP'in Urfa'da Yapacağı Miting Yasaklandı

BDP'in Urfa'da Yapacağı Miting Yasaklandı

Pazar günü Barış ve Demokrasi Partisinin Şanlıurfa Siverek İlçesine yapacağı mitingleri valilik tarafından yasaklandığı açıklandı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 19:29
BDP'in Urfa'da Yapacağı Miting Yasaklandı

Pazar günü Barış ve Demokrasi Partisinin (BDP) Siverek ilçesinde yapacağı mitingin valilik tarafından yasaklandığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Siverek İlçe Başkanlığı tarafından Siverek Kaymakamlık Makamına hitaben verilen bildirim dilekçesinde; İlimiz Siverek İlçesi Güney Mahallesi 9. Sokak (Perşembe Pazarı) üzerinde 04.11.2012 Pazar günü BDP Eş Genel Başkam ve milletvekillerinin katılımıyla cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine kamuoyu ve hükümetin dikkatini çekmek amacıyla "ölümleri durduralım demokratik çözümü geliştirelim" adlı açık hava toplantısı düzenlemek istendiği bildirilmiştir.

Cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla söz konusu miting 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 32/C maddesine istinaden yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler Siverek Kaymakamlık Makamı tarafından yasaklanmıştır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tatlıses'ten Erdoğan sürprizi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com