Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset BDP'de Bengi Yıldız'a çapkınlık cezası verildi

BDP'de Bengi Yıldız'a çapkınlık cezası verildi

Bodrum'da havuzda çekilen fotoğrafları nedeniyle partisinin Disiplin Kurulu'na sevk edilen Batman Milletvekili Bengi Yıldız için karar verildi..

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2011 Perşembe 17:36
BDP'de Bengi Yıldız'a çapkınlık cezası verildi
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Disiplin Kurulu, Bodrum'da Ramazan ayında bir bayanlahavuzda görüntülenen Batman Milletvekili Bengi Yıldız'a 1 yıl uzaklaştırma kararı verdi. Yıldız, bir yıl boyunca Meclis'te BDP saflarında aktif rol alamayacak.

Bodrum'da havuzda çekilen fotoğrafı nedeniyle partisinin Disiplin Kurulu'na sevk edilen Yıldız hakkında BDP tüzüğünün 93. maddesine göre, 1 yıl uzaklaştırma kararı verildi. BDP, Yıldız ile ilişkilerini bir yıl donduracak.

Bu karar nedeniyle Yıldız, TBMM'de de BDP grubu ile birlikte oturamayacak. Otursa bile BDP grubuna dahil olamayacak, alınan kararlarda söz sahibi olamayacak. Yıldız, bu karar gereğince sadece Meclis'te değil, BDP'de de aktif rol alamayacak.

Yıldız, partinin toplantılarına katılma, alınan kararlara dahil olma hakkından bir yıl boyunca men edildi. Karar, Yıldız'a da tebliğ edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com