Advert
Advert
Advert

BDP Urfada, Eylem/Miting yaptı

BDP Urfada, Eylem/Miting yaptı
BDP Urfada, Eylem/Miting yaptı

Şanlıurfada önceki gün BDP il başkanlarının da bulunduğu 21 kişinin terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınmasını protesto etmek için BDP ile Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen eylem mitinge dönüştü. Eylem sırasında küçük kızların da aralarında bulunduğu grup Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.

Eyleme  Abdullah Öcalanın kardeşi Mehmet Öcalan ile birlikte BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Bitlis Milletvekili Mehmet Nezir Karabaş, BDP Parti Meclis üyesi Dündar Mercan, Parti MYK üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplanan kalabalık, parti aracının gelmesi ile birlikte yürüyüşe geçti. Ali Şelli Parkından Ahmet Bahçıvan İş Merkezine doğru yürüyen eylemciler, Kürtçe ve Türkçe olarak Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.

Daha sonra Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan grup burada da alkış ve sloganlar attı. Seçim otobüsüne çıkan BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada hükümete yüklenerek Bir taraftan farklılıklar temsil edilsin, bir taraftan şiddeti, 30 yıldır süren çatışmayı sona erdirmek için biz bunca gayret ve sorumlulukla davranırken, eş Başkanlarımız AK Parti hükümetiyle görüşme yaparken, aynı günün akşamında biz Cumhurbaşkanı Gülle, görüşürken, Başbakan ile görüşürken ve aynı zamanda ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu, yeni bir görüşme ile kapılarını aralarken, böylesine hassas bir süreçte Türkiyenin kaderini, barışını, demokrasisini belirleyecek süreçte, mecliste bir haber geldi. Şanlıurfa il örgütümüz eş başkanlarımız İbrahim Ayhan, Adile Fidan ve parti meclisi üyelerimiz bir gece apar topar alınıyor ve partimiz yöneticileri kadın, gençlik, sanat ve sivil toplum örgütlerimiz bir gecede kelepçelenip anlıyor. Bakın Başbakan, 13 Nisanda ateşkes oldu. 14 Nisanda operasyon yaptın, 54 parti üst düzey yöneticimiz ve Belediye Başkanlarımızı içeri aldın. Şimdi, Başbakan, Hükümet, yanlış yapıyorsunuz, Türkiyeye zarar veriyorsunuz. Türkiyenin barışına ve kardeşliğine zarar veriyorsunuz, barış sürecini arkadan hançerliyorsunuz, Pusuya yatmış kalleşçe bir el durmadan barışı hançerliyor. Sabah gelirken havalanında Başbakanın yardımcısı ile karşılaştım. Dedim ki ?nedir bu ne iştir, Çiller dönemi gibi mi yapmak istiyorsunuz, o acılar, o gözaltılar, o faili meçhul cinayetler, o göçler yetmedi mi? Hayır diyor, ?Bu yargının işidir diyor yargıya topu atıyor dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
NEVZAT BODUR     2015-01-13 Allah ayette Kuran’ı okuyan, doğruyu-yanlışı bilen ve başkalarına iyiliği emreden ancak yaptıkları hatırlatmaları kendileri uygulamayan gaflet içindeki kişileri uyarmaktadır. Allah Kuran’da müminlere birbirlerine iyiliği emredip, kötülükten men etmelerini öğütlemiştir. Bu, Allah’ın beğendiği bir tavırdır. Fakat asıl önemli olan kişinin başkalarına hatırlattığı konulara kendisinin de dikkat etmesi ve onlara kendi tavırlarıyla ve ahlakıyla örnek olabilmesidir. Çünkü eğer kişi yapılan bir tavrın yanlış olduğunu biliyor ve bundan rahatsızlık duyuyorsa, bu durumda kendisi de bu yanlıştan kurtulmakla ve doğru olanı uygulamakla sorumludur. Aksi takdirde başkalarına yaptığı uyarılar ahirette kendi aleyhinde olacak bir tavır olarak karşısına çıkabilir. Bir hatayı, başkasını uyaracak kadar iyi teşhis edebilen bir kişinin, aynı hatayı kendi nefsinde teşhi
MC     2015-01-13 Siz, insanlara iyiliği emrederken, kendinizi unutuyor musunuz? Oysa siz kitabı okuyorsunuz. Yine de akıllanmayacak mısınız? (Bakara Suresi, 44)
Abdullah     2015-01-12 Selahaddin Eyyubi ismi uygun bir isimdir. Topluma Pozitif yansıması olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!