Advert
Advert
Advert

BDP İl başkanı gözaltında

BDP İl başkanı gözaltında
BDP İl başkanı gözaltında

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, Azadi Welat Gazetesi Şanlıurfa temsilciliği ve bazı BDPli il yöneticilerinin evlerine eş zamanlı baskın düzenledi. İl genelinde yapılan eş zamanlı baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Baskınlarda çok sayıda bilgisayar kasasına, bazı evrak ve dosyaya el konuldu. Şanlıurfada yapılan baskınlarda Suruç Belediye Başkanlığı, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl eş Başkanları İbrahim Ayhan ve Adile Fidanın da evleri arandı. Suruç Belediye Başkanlığındaki arama çalışmaları sürerken, Şanlıurfa merkezde Azadi Welat Gazetesi Şanlıurfa Temsilciliği, Harran Üniversitesi Öğrenci Derneği (HÖDER) ve bazı BDPli yöneticilerin evlerinde çeşitli aramalarda bulunuldu. Baskınlarda, Azadi Welat Gazetesi il Temsilcisi Veysel Atış, BDP İl eş Başkanları İbrahim Ayhan ve Adile Fidan, BDP İl Yöneticisi Av. Bekir Benek, Suruç Belediye Başkanı Ertem Şahinin eşi Aynur Şahin, Urfa Kültür Sanat Merkezi (UKSM) Yöneticisi Mikail Gözek, BDP Siyaset Akademisi çalışanı Kadir Çiçek, Viranşehir BDP İl Genel Meclis üyesi İbrahim Öztürkün yanı sıra bir çok kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi. İbrahim Öztürkün dışında Viranşehir ilçesinde BDPli yöneticiler Fatma Silgir ve Mehmet Sıdık Gürkanın da evine giren polis ekipleri evde arama çalışmalarını tamamlarken, Fatma Silgir ve Mehmet Sıdık Gürkana ulaşamadı. Arama ve gözaltı çalışmaları sürerken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
NEVZAT BODUR     2014-12-31 Siz kendinizi unutarak diğer insanlara iyilik yapmayı ve erdemli olmayı mı emredersiniz, hem de Allah'ın kitabını okuyup durduğunuz halde, siz hiç aklınızı kullanmaz mısınız? BAKARA-44
Abdullah BARIŞ     2014-12-30 İnsan ve Şehir için duyarlı olmanız çok güzel. Bu memleketin geleceği için taş üstüne taş koyanlardan Allah Razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması