Advert
Advert
Advert

Bayramda Sebze Hali Kapalı Olacak

Şanlıurfa Sebze hali esnafı oy çokluğu ile aldıkları kararla 6 gün boyunca kapalı olacak...

Bayramda Sebze Hali Kapalı Olacak
Bayramda Sebze Hali Kapalı Olacak

Şanlıurfa Hal Pazarı Esnafı aldığı ortak kararla Ramazan Bayramı süresince 6 gün tatlil yapacak, sebze halinde iş yerleri kapalı olacak.

Bu yüzden Bayram boyunca sebzesiz kalma-mak için vatandaşların, en geç bayram arefesi öncesinde haftalık sebze alış verişini yapmak zorundalar...

Bazı gazeteci ve yazarlar Sosyal medyada hal esnafının aldığı bu kararı halkı sıkıntıya sokacağını söyleyerek, hal esnafının bu kararı halkı cezalandırmak, fiyatları yükseltmek yönünde bir adım olarak algıladıklarını söyledi.

Market, manav sahipleride bunun sebze talebinin artacağını, sebzelerinin az olmasından dolayı direkt fiyatlara yansıyacağını kendilerini vatandaşlarla kendilerini karşı karşıya getireceğini söyledi.

Üreticiler ise, günlük toplanan ürünlerin tarlada kalacağını, çoğunun tüketiciye ulaşmadan bu nedenle bozulacağını iddia ederek, hal esnafını eleştirdi.

 

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı (ŞASEMKOM) Faruk Akbaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "esnaftan gelen talep üzerine bu durumu oylamaya sunduklarını hal pazarında bulunan 180 esnafın oy kullandığını 167 evet oyuna karşılık 13 hayır sonucunda esnafın 6 gün süresince iş yerlerini açmayacakları kararı çıktığını söyledi." 

Haber: Mehmet Emin KUŞ www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!