Advert
Advert
Advert

Bayram; Urfa'da feodal yapı Güvenç ile...

AK Parti Haliliye Belediye Meclis Üyesi Aday adayı Hacı Tosun Bayram, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bayram; 'Fedoadal yapı devam ediyor. Güvenç'in aday olması önemli bir adımdır" dedi.

Bayram; Urfa'da feodal yapı Güvenç ile...
Bayram; Urfa'da feodal yapı Güvenç ile...

Bayram, kendisinin makam veya mevki peşinde koşmadığını, kentin bir çok eksikliklerini bildiğinden dolayı aday adayı olduğunu söyleyerek, seçilecek arkadaşlarla mahalleler arasında fark gözetmeden hizmet yapacaklarını ifade etti.

Kentimizin çok gerilerde kaldığını aktaran Bayram, Bunun en büyük nedenlerinden birininde feodal yapının halen Urfa'da devam etmesi olduğunu vurguladı.

Şanlıurfa Eski Valisi Celalettin Güvenç'in  Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı olmasını büyük memnuniyetle karşıladığını belirten Bayram, "Adaylarımızın Şanlıurfalı olmasının çok büyük önem arz etmediğini, Türkiye'nin Başkenti Ankara'yı yıllardan beri Bir Urfalının yönettiğini, önemli olan hizmetin verilmesi olduğunu" söyledi.
AK Parti Haliliye Belediye Meclis Üyesi Aday adayı Hacı Tosun Bayram, yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Mesleğimden dolayı hep halkın içindeydim ve halkın içinde oldum. Yapılan hizmetler olduğu kadar yapılmayan, yapılması gereken hizmetleri gördüğüm için aday adayı oldum. Urfamızın çok büyük sorunları var ancak neden çözülemiyor, bunu anlamakta büyük zorluklar çekiyorum.
Bu Parti teşkilatı altında vatandaşlara yardımcı olmak istiyorum. Meclis üyesi olursam en baştaki amacımız gençlerimizi kötü alışkanlıklarından nasıl kurtarabiliriz diye projeler geliştireceğiz. Gençlik Merkezlerimizi daha etkili ve kapsamlı bir gençlik merkezi yapacağız. Bu Merkezler çok amaçlı hizmet vermeliler.
Bakın Parklarımızda aileler oturamıyor. Balici tinerciden geçilmiyor. Bu ailelerimiz neden parklarda oturmasınlar. Parklar yapılıp boş bırakılmamalı, kontrol altında olmalı.
Tabiki Urfamıza yapılan çalışmalar hakkında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ancak, Türkiye'nin doğu ve batısı arasında olan gelişmişlik Urfamızda da mevcut. Merkeze yapılan hizmetler malesef kenar semtlere yapılmıyor. Hizmetlerde çok büyük eksiklikler var, Mesela kenar semtlerde en büyük sorunlardan biri tapu sorunları vardır.
Belediye'nin yanlış uygulamaları var, Tarım alanlarına 5-10 kat imar verilirken, zemini sağlam Devteşti, Süleymaniye, Bağlarbaşı'na 2-3 kat veriliyor. Bu yanlış bir uygulamadır.
Kentsel dönüşüm bir an önce başlamalı ve halkla beraber uyum içinde çalışılmalı. İmar planlarına büyük ağırlık verilmelidir.
Arsa rantı Urfa'nın önündeki gelişmenin, sanayileşmenin önündeki en büyük engeldir. İşadamları istihdam yerine arsaya yatırım yapmaktalar. benim küçük işletmemde bile 3-5 kişi ekmek yiyor. Ama iş adamları trilyonları arsaya yatırım yaparak, kimseye istihdam sağlamıyor.
Siyesetle tanıştığımdan beri, insanların siyasete ayrı kalmasına karşıyım. Çünkü, siyaset bir ilim dalıdır. Benim siyasetim kişilere bağlı değildir. Benim için siyasete bakış açım oy verdiğimiz insanlar bu ülkemize milletimize ne kadar faydalı olduklarıdır."Hacı Tosun Bayram'ın Özgeçmişi:
1963 Yılında Şanlıurfa'da doğdu.Sırasıyla Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nde siyaset yaptı. Şanmir Yapı Kooperatifi Denetleme Kurulu Başkanı ve İMKB Çok proğramlı Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı. Süleymaniye Anadolu Gençlik Derneği Temsilcisi ve Bilbay Emlak İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı. 15 Yıldır Süleymaniye Mahallesi Muhtarlığı 1. Üyesi. Şanlıurfa Valiliği'nden Emekli.
Şafak gazetesi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kaya     2016-11-13 abi dogru söylüyorsun ama mit ve polis benden senden iyi ballicileri tanıyor ama birşey yapmıyor ne yapalım biz devlet degilizki
kral     2016-11-13 katılıyorum çok haklısın yaralarımıza inşallah merhem olursun abi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü