Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bayram Oteli davasında hapis cezası

Bayram Oteli davasında hapis cezası

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili davada mahkeme, otelin sahibi Tevfik Bayram'a 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2015 Cumartesi 01:51
Bayram Oteli davasında hapis cezası

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili davada mahkeme, tutuklu yargılanan otelin sahibi Tevfik Bayram'a 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan   Bayram Oteli ile ilgili davaya Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.   

2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada otel sahibi Tevfik Bayram, 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan yargılandı. Bayram, Daha önce 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmış, ancak Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi’nin, 'eylemin ağırlığı ve ölen kişi sayısının fazlalığı' nedeniyle verilen cezayı az bularak, yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Tevfik Bayram'ın avukatlarının bozma kararına yaptığı itirazı da reddeden Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi, dava dosyasını Van'a göndermişti.

Tahliyesi istenirken 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verildi

Kararın bozulması sonrası dün yapılan davanın yedinci duruşması 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya sanık Tevfik Bayram telekonferansla katıldı. Otelin yıkılmasının ve insanların ölmesinin kendisini üzdüğünü ve kastı olmadığını belirten  Bayram  tahliyesini isterken, avukatları da Bayram'ın sağlık koşullarının cezaevinde kalmasına uygun olmadığını ve tahliye edilmesini istedi. Mahkeme heyeti talepleri dinledikten sonra kararını verdi.

Tevfik Bayram'ı 'bilinçli taksirle' 1'den fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermekten 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com