Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Baykal'ın sivil geçmişi

Baykal'ın sivil geçmişi

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2010 Cumartesi 22:06
Baykal'ın sivil geçmişi

Sivil vesayet ve diktatörlük tartışmalarına sert tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Aynı oyunu Menderes'e de Turgut Özal'a da oynadılar' sözlerini geçmişteki gazete manşetleri doğruluyor.

Deniz Baykal, 21 Ekim 1989 tarihli Hürriyet Gazetesi'nin manşetinde Özal için 'sivil diktatör' diyor. SHP Genel Sekreteri olarak gazeteye demeç veren Deniz Baykal, o dönemde Özal'ın cumhurbaşkanı olmasını engellemeye çalışıyor. Haberde, Başbakan Özal'a çok sert eleştiriler yönelten Baykal, 'sivil diktatör' benzetmesini, "Özal bu girişimiyle parlamenter rejimin öngördüğü başbakanlığı ortadan kaldırıyor." sözleriyle gerekçelendiriyor. Hürriyet Gazetesi'nin 13 Ocak 1990 tarihli manşetinde de 'Özal'ın tek adam olma hevesi' başlığı yer alıyor. Bu haberde de "Amerika'ya başbakanlığı dönemindeki ekibiyle gidecek olan Cumhurbaşkanı Özal, eskisi gibi IMF yetkilileri, Dünya Bankası Başkanı ve iş çevreleri ile görüşecek. Türkiye adına taahhütlerde bulunacak." deniliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com